اعلام اتهام بازداشت شدگان حوزه جمعیت

زیتون– نصرالله پژمان‌فر عضو فراکسیون فرهنگی مجلس و از نمایندگان اصولگرای مجلس٬ امروز اتهام بازداشت شدگان حوزه جمعیت رو اعلام کرد.

خبرگزاری فارس ششم آذرماه امسال خبر از آن داده بود که «نهادهای امنیتی کشور با همکاری دستگاه قضائی تعدادی از عناصر نفوذی در حوزه کنترل جمعیت را بازداشت و احضار کرده است.»

طی این خبر اشاره‌ای به اتهام احتمالی افراد «بازداشت و احضار» شده٬ نشده بود.

با این حال امروز نصرالله پژمان‌فر خبر داد که افراد بازداشت شده، سیاست‌ها و آمار جمعیتی را «دستکاری» کرده و به «شخصیت‌های تراز اول نظام» ارائه می‌کردند.

این نماینده اصولگرای مجلس مدعی شد که فعالان حوزه جمعیت افرادی بودند که در «پنج‌ سال اخیر»، آمار جمعیتی ایران را «به شدت به صورت متمرکز تغییر دادند و با همکاری بعضی از افرادی که در بدنه دولت بودند توانستند آمارهای غلط را حتی به شخصیت‌های تراز اول نظام ارائه کنند.»

او که با باشگاه خبرنگاران گفت و گو می‌کرد٬ نه به منبع خود اشاره کرد و نه به «شخصیت‌های تراز اولی» که این «آمار غلط» برای آنان تهیه می‌شد.

پژمانفر همچنین مدعی شده که «شواهد و مستنداتی در خصوص ارتباط این افراد با شبکه‌های جاسوسی غربی» وجود دارد و «دستگاه‌های امنیتی در موقعیت مناسب آنها را منتشر خواهند کرد.»

به گفته این نماینده اصولگرای مجلس، «این افراد کسانی بودند که آمارهای دروغی را در خصوص سیاست‌های جمعیتی مطرح می‌کردند» و باعث شدند یک نوع «بی‌خیالی و بی‌تفاوتی» درباره جمعیت ایران در مقام‌های کشور و مسئولان وزارت بهداشت ایجاد شود.

او بخشی از برنامه «تهاجم دشمن» به ایران را «کاهش جمعیت» به عنوان «یک جنگ تمام عیار‌» معرفی کرده و مدعی شده که به همین دلیل «دشمن برای آن برنامه‌ریزی و کار منسجمی‌ را اجرا می‌کند.»

نصرالله پژمان‌فر مدعی شده که اقدامات افراد بازداشت‌شده در حوزه کنترل جمعیت که در «مراکز پژوهشی» فعالیت می‌کردند، ایران را از نظر جمعیتی وارد مرحله «بحرانی» کرده است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین افزوده با آن که سازمان ملل متحد در گزارشی، وضعیت ایران را از نظر جمعیتی «بحرانی» اعلام کرد، اما «افراد فعال در این مراکز پژوهشی با لابی‌هایی که در سازمان ملل انجام دادند تمامی گزارشات را از صفحه‌های گزارشی سازمان ملل پاک کردند و نگذاشتند انتشار این مسائل ادامه پیدا کند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »