با تایید وزیر کشور پیروز حناچی رسما شهردار تهران شد

زیتون– در نهایت پس از کش و قوس‌های فراوان٬ وزارت کشور حکم شهردار تهران را امضا کرد.

سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور، امروز (چهارشنبه) خبر داد که این وزارتخانه حکم انتصاب پیروز حناچی به عنوان شهردار تهران را صادر کرده است.

https://twitter.com/pirouzhanachi/status/1067779946221842432

شورای شهر تهران بیش از دو هفته پیش پیروز حناچی را به عنوان شهردار تازه تهران انتخاب کرد، اما تایید حکم او تا امروز به طول انجامید.

در این مدت هیچ یک از نهادهای رسمی اطلاعاتی و وزارت کشور دلایل طولانی‌تر شدن ابلاغ حکم پیروز حناچی را اعلام نکردند، اما برخی گمانه زنی‌ها حاکی از تعلل نهادهای اطلاعاتی در خصوص تایید صلاحیت او به دلیل عضویت برادرش در سازمان مجاهدین بود.

اول آذرماه مرتضی الویری٬ رییس شورای عالی استان‌ها تایید کرده بود اخبار غیررسمی حکایت از این دارد که برخی از نهادهای امنیتی صلاحیت حناچی را تایید نمی‌کنند.

بر اساس قانون حکم شهردار کلانشهرها باید به طی ده روز به تایید وزارت کشور برسد.

خبر تایید حکم حناچی یک روز پس از آ» منتشر می‌شود که علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران، اعلام کرد که وزارت کشور دوشنبه‌شب در مورد شهردار جدید تهران «نامه‌ای محرمانه» به شورا ارسال کرده اما ابلاغ حکم شهردار در این نامه نیست.

خبرگزاری ایسنا به نقل از این عضو شورای شهر خبر ادکه علی رغم پایان مهلت قانونی ده روزه برای اعلام نظر وزارت کشور نامه این وزارتخانه حاکی از آن است که آنها به پاسخ «صریح‌تر» از وزارت اطلاعات نیاز دارند.

سخنگوی وزارت کشور روز چهارشنبه در این باره توضیح داد: «با توجه به این‌ که نظر صریح وزارت اطلاعات مبنی بر تایید صلاحیت‌های عمومی پیروز حناچی امروز به وزارت کشور واصل شد و در نتیجه مستندات قانونی مورد نیاز برای صدور حکم شهردار جدید تکمیل شد حکم انتصاب ایشان به عنوان شهردار جدید تهران از سوی وزیر کشور صادر شد.»

پیروز حناچی که از معاونان ارشد وزارت راه و شهرسازی بود، در بیش از یک سال اخیر همواره از گزینه‌های اصلی تصدی شهرداری تهران بود، اما شورای شهر پنجم، نخست محمدعلی نجفی، و بعدتر محمدعلی افشانی را به این سمت برگزید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »