عدم پاسخ وزارت اطلاعات به استعلام شهردار پنج کلان شهر

زیتون– سلمان سامانی٬سخنگوی وزارت کشور٬ امروز اعلام کرد که حکم شهرداران تهران، مشهد، یزد، کرمانشاه و رشت به دلیل «عدم پاسخ وزارت اطلاعات به استعلام‌ها» هنوز صادر نشده است.

بر اساس قانون حکم شهردار کلانشهرها باید به طی ده روز به تایید وزارت کشور برسد. وزارت کشور برای تایید حکم شهردار کلان شهرها از مراجع اطلاعاتی و قضایی استعلام به عمل می‌آورد.

به گفته سامانی وزارت اطلاعات در پاسخ به استعلام برای شهرداران پیشنهادی این شهرها هنوز «اعلام نظر رسمی نداشته است.»

او تاکید کرد که وزارت کشور «کماکان پیگیر اخذ نظر صریح وزارت اطلاعات» است.

سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد که این وزارتخانه «همچنانکه از احراز شرایط قید شده در قانون چشم پوشی نخواهد کرد؛ حتی یک لحظه در صدور حکم برای فردی که دارای شرایط قانونی است تاخیر نخواهد داشت.»

سخنان سخنگوی وزارت کشور در حالی بیان شده که وی پیش از این گفته بود، وزارت کشور از وزارت اطلاعات خواسته که پاسخ به استعلام درباره شهردار تهران «حداکثر تا پایان وقت اداری پنج‌شنبه» ارسال شود.

پیش از این گزارش‌هایی غیر رسمی درباره پاسخ منفی وزارت اطلاعات به استعلام درباره پیروز حناچی، شهردار منتخب تهران، به دلیل عضویت برادرش در سازمان مجاهدین خلق منتشر شده بود.

با این حال زهرا صدراعظم نوری، عضو شورای شهر تهران، روز شنبه گفت که حکم پیروز حناچی روز دوشنبه صادر می‌شود.

به گفته زهرا صدراعظم نوری، وزیر اطلاعات در جلسه با محسن هاشمی رئیس و چند عضو دیگر شورای شهر تهران، اعلام کرده که «مشکلی در خصوص» آقای حناچی وجود ندارد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. بهتر است وزارت اطلاعات قدری سعه صدر پیشه کند ، چون دیگر در حد اشغال مناصب شهرداری کلان شهرها هم ولایتمدار پیدا نمیشود !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »