????زنده| ولایت مطلقه فقیه: حکومت امانتی است که مردم به ما سپرده‌اند

 

ولایت مطلقه فقیه: حکومت امانتی است که مردم به ما سپرده اند


کیفرخواست جزایری، عراقچی و آقاخان صادر شد

دادستان عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که  کیفرخواست شهرام جزایری صادر شد و به دادگاه ارسال می‌شود.وی همچنین از صدور کیفرخواست پرونده عراقچی معاون ارزی رئیس کل سابق بانک مرکزی و آقاخان نیز خبر داد.

وی هم‌چنین در باره بازداشت مدیرعامل شرکت عظیم خودرو  گفت: ۱۷ پرونده پیش فروش خودرو در دادستانی تهران مفتوح است و از جمله شرکت‌هایی که پرونده‌های آن‌‎ها مفتوح است شرکت عظیم خودرو بود.

جعفری دولت آبادی با اشاره به بازداشت ۲ متهم در رابطه با این پرونده، گفت: این شرکت صرفا ۱۵۰ فقره مجوز پیش فروش خودرو داشته، ولی متاسفانه حدود ۴ هزار پیش فروش انجام داده و ۷۰۰ میلیارد تومان شکات مطالبه دارند و حسب اعلام ۲۰۰ میلیارد تومان اموال متهمان است.


وزارت کشور: برای صدور حکم حناچی منتظر نظر وزارت اطلاعات هستیم

سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد که دولت برای صدور حکم شهرداران در انتظار نظر صریح وزارت اطلاعات است. به گفته سید سلمان سامانی « احراز هر یک از این ویژگی ها بر اساس نظریه دستگاه مسوول محقق می شود؛ به عنوان نمونه برخورداری از مدرک تحصیلی دانشگاهی با گرایشهای مشخص شده در زمره شرایط تعیین شده ای است که مرجع صالح برای تائید آن صرفاً وزارت علوم است. در خصوص صلاحیت‌های عمومی فرد نیز مطابق قانون صرفاً وزارت اطلاعات می بایست اعلام نظر نماید که تاکنون وزارت اطلاعات در پاسخ به استعلام به عمل آمده برای شهرداران پیشنهادی تهران، مشهد، یزد، کرمانشاه و رشت اعلام نظر رسمی نداشته است که از الزامات صدور حکم است.»

پیش از این تعلل دولت در صدور حکم شهرداری پیروز حناچی مورد اعتراض اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس قرار گرفت. گفته می‌شود که برادر شهردار منتخب تهران عضو کادر آموزشی سازمان مجاهدین خلق بوده است.


قانون منع به کارگیری بازنشستگان به ملاوردی رسید


شکایت بابک زنجانی از هم‌پرونده‌اش

بابک زنجانی متهم اصلی پرونده فساد نفتی که حکم اعدامش به اتهام افساد فی‌الارض تایید شده، از «علیرضا زیباحالت منفرد» متهم دیگر این پرونده و معروف به «جعبه سیاه» پرونده فساد نفتی، شکایت کرد.


عسگراولادی: به طور حتم میزان صادرات به صفر خواهد رسید

اسدالله عسگراولادی در واکنش به بخشنامه ارزی بانک مرکزی گفت: به طور حتم میزان صادرات به صفر خواهد رسید.

به گفته رییس اتاق ایران و چین با بخشنامه جدید بانک مرکزی درمورد پیمان‌سپاری ارزی به طور حتم میزان صادرات به صفر خواهد رسید.

عسگراولادی با انتقاد شدید از این بخشنامه گفت: نظر ما نسبت به این بخشنامه منفی است و به عقیده من این کار به صورت عملی امکان ندارد زیرا این بخشنامه بین صادرکنندگان تبعیض قائل شده؛ یعنی کسی که بیشتر صادرمی‌کند جریمه می‌شود و باید ارز بیشتری وارد نیما کند اما کسی که صادرات با مقدار کم انجام می‌دهد از عرضه ارز خود به نیما معاف شده است.
این فعال بخش خصوصی با بیان این که سامانه نیما از نظر خریداران خارجی وجود خارجی ندارد، تصریح کرد: هیچ صادرکننده‌ای چه اروپایی و چه آمریکایی سامانه نیما نمی‌شناسد، آن‌ها می‌گویند بانکی معرفی کنید تا نقل و انتقالات در آن انجام شود؛ بنابراین به کشورهای دیگر کالا صادرات می‌کنند و به همین شکل میزان صادرات ما به حدود صفر خواهد رسید.
عسگراولادی افزود: با این روش فقط موسسات دولتی امکان صادرات برایشان وجود دارد آن هم به این دلیل که در اختیار خود دولت قرار دارد.
وزارت کار: برای آزادی اسماعیل بخشی کاری نمی‌توانیم بکنیم

وزارت کار ایران اعلام کرد: برای آزادی کارگر بازداشتی شرکت نیشکر هفت‌تپه کاری نمی‌توانیم بکنیم.
در اعتراض‌های اخیر کارگران نیشکر هفت‌تپه تعدادی از معترضان بازداشت شدند که بیشتر آنها آزاد شده‌اند اما اسماعیل بخشی و یک خبرنگار با نام سپیده قلیان همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

کریم یاوری، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار ایران به خبرگزاری ایلنا گفته است:«بحث ادامه‌ بازداشت کارگری که آزاد نشده، امنیتی‌ است و وزارت کار نمی‌تواند ورود کرده و کاری برایش صورت دهد.»


خبر روزهای گذشته را از اینجا بخوانید

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »