سه کارگر دیگر هفت تپه آزاد شدند

محمد خنیفر، مسلم آرمند و حسن فاضلی سه نفر از نمایندگان بازداشتی کارگران نیشکر هفت تپه آزاد شدند.اسماعیل بخشی دیگر نماینده کارگران و سپیده قلیان همچنان در بازداشت هستند.

کارگران هفت تپه هجده روز است که در اعتراض به مشکلات معیشتی، عدم امنیت شغلی دست به اعتراض زدند.


 


آمریکا تحریم غذایی و دارویی ایران را تکذیب کرد

در پی اظهارات برخی مقامات جمهوری اسلامی در مورد اینکه تحریم‌های ایالات متحده مردم ایران را هدف قرار داده، مقامات آمریکایی گفته اند که تحریم جمهوری اسلامی شامل اقلام بشردوستانه نمی شود.

هدر ناوئرت، سخنگوی وزارتخارجه آمریکا در توییتر خود با انتشار بخش‌هایی از مقاله‌ای به قلم سفیر این کشور در بریتانیا، نوشته است: «سیاست ایالات متحده هرگز هدف قرار دادن تجارت در زمینه اقلام بشردوستانه نبوده است.»./بی‌بی‌سی فارسی

 فرمانده نیروی هوا فضای سپاه: پایگاه‌های امریکا گوشت زیر دندان ما هستند


 آخرین وضعیت تأیید صلاحیت حناچی برای شهرداری تهران

رئیس شورای عالی استان‌ها در حاشیه برگزاری یازدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران گفت: طبق قانون در یک فرجه ۱۰ روزه کاری وزارت کشور ملزم است که حکم شهردار تهران را صادر کند که با توجه به تعطیلاتی که داشته‌ایم پیش‌بینی می‌شود تا روز یکشنبه حکم آقای حناچی تعیین تکیلف شود.

Risultati immagini per ‫حناچی‬‎

به گفته الویری اگر تا آن زمان حکم صادر نشود شورا باید دو کار را انجام دهد یکی آنکه در انتخاب خود تجدیدنظر کند و دیگری اینکه این موضوع به هیئت حل اختلاف ارسال شود. با توجه به اینکه شورای شهر تهران بر تصمیم خود مصر است انتخاب ما همچنان حناچی است بنابراین در صورتی که تا روز یکشنبه حکم حناچی توسط وزارت کشور صادر نشود این موضوع به هیئت حل اختلاف ارسال خواهد شد.

گفته می‌شود دلیل تردید دولت برای تایید صلاحیت حناچی این است که  یکی از برادران وی از کشور خارج شده و عضو سازمان مجاهدین خلق است.


خبرهای روز ایران را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول