دلار، یورو، یوآن ،… می‌شوریم

تولید مثل امامزاده ممنوع
بعد از چهل سال که تعداد امامزاده‌های کشور از ۱۵۰۰ تا در سال ۱۳۵۷ به ۱۰۵۰۰ امامزاده رسیده و یعنی بطور متوسط هر روز یک امامزاده در ایران تولید شده که فقط ۴۰۰۰ امامزاده فرزندان امام جعفر صادق هستند و آدم نمی‌داند واقعا آیا هیچ راهی برای جلوگیری وجود نداشته که این همه امامزاده ساخته نشود، بالاخره در همین دیروز ساخت امامزاده جدید ممنوع شد و گفته شد دیگر مجوز برای احداث امامزاده داده نمی‌شود.

خانم‌ها در استادیوم
روحانی گفت: «چه ایرادی دارد بخشی از استادیوم ورزشی به بانوان اختصاص یابد.» وی سپس در پاسخ به یکی از حاضران گفت: « آهان! رئیس جمهور خودمم؟»

دلار، یورو، یوآنمیشوریم
جواد ظریف گفت: « پولشویی گسترده در جمهوری اسلامی یک واقعیت است.» او یک طوری حرف زد که انگار مخالفان FATF-CFT افرادی هستند که منافعی در پولشویی دارند، در حالی که به نظر می‌رسد افرادی که مخالف این معاهدات هستند، واقعا منافعی در پولشویی دارند و اینطوری نیست که محض رضای خدا بروند موش بگیرند و بعد بگویند این موش اینجا چکار می‌کند؟ کیهان هم از آقای ظریف خواست فهرست پول‌شویان را منتشر کند. جواد ظریف هم گوشی را برداشت و به حسین گفت: حاجی! خودت که می‌دونی. حسین هم گفت: جرات داری بگو تا بچه‌های سپاه بیان خدمتت و همچین بشورنت که با دو دلاری قابل تشخیص نباشی.

رقص محلی حرام است
من نمی‌فهمم چطور می‌شود که دویست تا مرد، با نیم‌تنه لخت، دست‌شان را به کمر هم می‌زنند و یک حرکت کاملا موزون را تکرار می‌کنند و سینه می‌زنند و یک تعدادی خانم از فاصله هفت سانتی‌متری به سروسینه این آقایان نگاه می‌کنند و این حرام نیست، ولی همان آقایان اگر مثل رقص بلوچی نه فقط لباس کامل بلکه کلاه هم دارند، هیکل شان هم شبیه لباس‌شان است از فرط گشادی لباس‌ها این آدمها عین همان حرکت عزاداری را می‌کنند فقط با چوب به چوب همدیگر می‌زنند و با دست به سینه خودشان یا کس دیگری نمی‌زنند، این یکی حرام است. رقص لزگی که شبیه مسابقات سوارکاری است، رقص بجنوردی و بلوچی که مثل جنگ است. اصلا من نمی‌دانم آدم چطوری می‌تواند در رقص لزگی که یک متر بالا می‌پرد شهوانی بشود؟ اصلا موسیقی کردی چطوری می‌تواند شهوانی کند؟ من فکر می‌کنم این علما هر وقت رقص نگاه می‌کنند فورا می‌زنند کانال استریپ تیز، وگرنه چطور ممکن است کسی با رقص محلی؟ شما ها چطوری به آن جاها می‌رسید؟ منظورم به آن مقامات الهی است.

رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به سوالی درباره «رقص محلی»، جواب او را این چنین منتشر کرد: «رقص مرد بنا بر احتیاط واجب حرام است و رقص زن برای زنان اگر عنوان لهو بر آن صدق کند مثل این ‌که جلسه زنانه تبدیل به مجلس رقص شود، محل اشکال است و احتیاط واجب در ترک آن است؛ در غیر این ‌صورت هم اگر به ‌گونه‌ای باشد که باعث تحریک شهوت شده و یا مفسده‌ای بر آن مترتب شود و یا همراه با فعل حرام (مانند موسیقی و آواز حرام) باشد یا مرد نامحرمی حضور داشته باشد، حرام است.»

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

10 پاسخ

 1. احترام؛ از شما انتظار نمیرود با انتشار این سطور “مفت گران “از نبوی به شعور خواننده خود توهین کنید، خودشما را به خدا اسم این نوشته های ابراهیم نبوی میشود طنز گذاشت،. شما که سایت معتبری هستید و قابل قضاوت کنید که ایا میشود نام این نوشته ها را طنز گذاشت.

 2. با دورود و سلام
  چرا نویسنده این مقاله یا هر مقاله دیگری نام خود را در بالا یا پایین مقاله درج نمیکند؟

  موفق و سلامت باشید

 3. آقا ، شما کجایید ؟
  اوضاع روز به روز خراب تر میشود. چرا خاموشید؟
  شما هم یک چیزی بنویسید.

 4. علمای اعلام در تمام زمینه ها حرف سلف صالح را تکرار میکنند ، حضرت ایت الله العظما مکارم در یک دوره درس خارج فقه که از رادیو معارف پخش میشد ، در یک دوره درس خارج فقه در مورد این مسئله افاضه میفرمودند که ، زنی به دو نفر وکالت میدهد که او را به عقد هرکس میخواهند درآورند ، یکی از وکلا در بلدی و وکیل دیگر در بلدی دیگر ضعیفه را به عقد دو نفر در می آورند ، تاریخ این دوعقد معلوم نیست لذا تکلیف این ضعیفه چیست . موضوع بحث تعیین تکلیف دو عقد است که تاریخ انها مشخص نیست .
  حضرت ایت الله حتی این زحمت را به خود نداده اند که مثال موضوع را عوض کنند ، به عنوان مثال دو عقد بیع نسبت به یک خانه . حضرتشان همان مثالی را که اسلاف ایشان طی چند صد سال تکرار کرده اند را تکرار فرمودند ، بدون توجه به اینکه در این دوره کدام ضعیفه مرتکب چنین حماقتی میشود و موضوع درس تنها یک جوک بی مزه است !

 5. ببخشید ! این فتوای ولی امر مسلمین جهان در باره رقص یعنی چه؟ معنیش چیست ؟! آخرش چی شد ؟!
  ظریف چکار کند درباره پولشویی ؟ پولشویی مگر چه عیبی دارد که برادران نکنند؟! نظافت که بد نیست ! این استکبار جهانی مگر با نظافت مشکل دارد؟
  منظورم از نظافت ، داروی نظافت سعید امامی نیست !
  ظریف چی را ثابت کند ؟
  خود ولی امر مسلمین در حدود سه سال پیش در پیام نوروزی حرم اما رضا گفت سالانه حدود ۲۵ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور میشود ! از روزانه شش هزار کانتینر که وارد میشود تنها حدود ۱۰۰ در گمرک دیده میشود !
  حالا ظریف چی را ثابت کند؟
  شاید دو ماه پیش رهبر مسلمین جهان از قدرت و نفوظ باندهای بلانسبت فاسد گفتند که مبارزه با آنها دشوار است !
  پس سران سه قوه برای مبارزه با چه چیزی تشکیل جلسه میدهند ؟ یعنی مدتی میدادند ، حالا را نمیدانم !

 6. این دفعه زدی به خاکی و فرق عزا و عروسی را تغافل کردی.

  یک کم جدی بنویسی و واقعگرایی از اوضاع دنیا را توی عصر ترامپیسم و بن سلمان تحلیل کنی شاید از این طنز های کم مزه بهتر باشد.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب