تولید مثل امامزاده ممنوع
بعد از چهل سال که تعداد امامزاده‌های کشور از ۱۵۰۰ تا در سال ۱۳۵۷ به ۱۰۵۰۰ امامزاده رسیده و یعنی بطور متوسط هر روز یک امامزاده در ایران تولید شده که فقط ۴۰۰۰ امامزاده فرزندان امام جعفر صادق هستند و آدم نمی‌داند واقعا آیا هیچ راهی برای جلوگیری وجود نداشته که این همه امامزاده ساخته نشود، بالاخره در همین دیروز ساخت امامزاده جدید ممنوع شد و گفته شد دیگر مجوز برای احداث امامزاده داده نمی‌شود.

خانم‌ها در استادیوم
روحانی گفت: «چه ایرادی دارد بخشی از استادیوم ورزشی به بانوان اختصاص یابد.» وی سپس در پاسخ به یکی از حاضران گفت: « آهان! رئیس جمهور خودمم؟»

دلار، یورو، یوآنمیشوریم
جواد ظریف گفت: « پولشویی گسترده در جمهوری اسلامی یک واقعیت است.» او یک طوری حرف زد که انگار مخالفان FATF-CFT افرادی هستند که منافعی در پولشویی دارند، در حالی که به نظر می‌رسد افرادی که مخالف این معاهدات هستند، واقعا منافعی در پولشویی دارند و اینطوری نیست که محض رضای خدا بروند موش بگیرند و بعد بگویند این موش اینجا چکار می‌کند؟ کیهان هم از آقای ظریف خواست فهرست پول‌شویان را منتشر کند. جواد ظریف هم گوشی را برداشت و به حسین گفت: حاجی! خودت که می‌دونی. حسین هم گفت: جرات داری بگو تا بچه‌های سپاه بیان خدمتت و همچین بشورنت که با دو دلاری قابل تشخیص نباشی.

رقص محلی حرام است
من نمی‌فهمم چطور می‌شود که دویست تا مرد، با نیم‌تنه لخت، دست‌شان را به کمر هم می‌زنند و یک حرکت کاملا موزون را تکرار می‌کنند و سینه می‌زنند و یک تعدادی خانم از فاصله هفت سانتی‌متری به سروسینه این آقایان نگاه می‌کنند و این حرام نیست، ولی همان آقایان اگر مثل رقص بلوچی نه فقط لباس کامل بلکه کلاه هم دارند، هیکل شان هم شبیه لباس‌شان است از فرط گشادی لباس‌ها این آدمها عین همان حرکت عزاداری را می‌کنند فقط با چوب به چوب همدیگر می‌زنند و با دست به سینه خودشان یا کس دیگری نمی‌زنند، این یکی حرام است. رقص لزگی که شبیه مسابقات سوارکاری است، رقص بجنوردی و بلوچی که مثل جنگ است. اصلا من نمی‌دانم آدم چطوری می‌تواند در رقص لزگی که یک متر بالا می‌پرد شهوانی بشود؟ اصلا موسیقی کردی چطوری می‌تواند شهوانی کند؟ من فکر می‌کنم این علما هر وقت رقص نگاه می‌کنند فورا می‌زنند کانال استریپ تیز، وگرنه چطور ممکن است کسی با رقص محلی؟ شما ها چطوری به آن جاها می‌رسید؟ منظورم به آن مقامات الهی است.

رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به سوالی درباره «رقص محلی»، جواب او را این چنین منتشر کرد: «رقص مرد بنا بر احتیاط واجب حرام است و رقص زن برای زنان اگر عنوان لهو بر آن صدق کند مثل این ‌که جلسه زنانه تبدیل به مجلس رقص شود، محل اشکال است و احتیاط واجب در ترک آن است؛ در غیر این ‌صورت هم اگر به ‌گونه‌ای باشد که باعث تحریک شهوت شده و یا مفسده‌ای بر آن مترتب شود و یا همراه با فعل حرام (مانند موسیقی و آواز حرام) باشد یا مرد نامحرمی حضور داشته باشد، حرام است.»

بازگشت به صفحه اول