احضار ۹ فعال حوزه زنان به دادسرای اوین

زیتون–  ۹ فعال حوزه زنان به دادسرای زندان اوین احضار شدند.

امیر رئیسیان، وکیل مدافع افراد احضار شده به دادسرا، گفت: «در هفته جاری احضاریه‌ای از سوی دادسرای اوین برای تعدادی از فعالان حوزه زنان که تعدادشان فعلاً ۹ نفر است و امکان هم دارد بیشتر باشد، ارسال شده است.»

او درباره علت احضار فعالان حوزه زنان به دادسرای اوین به خبرگزاری ایرنا گفت: «در احضاریه‌ای که برای این افراد ارسال شده، علت احضار “حضور جهت ادای پاره‌ای توضیحات” عنوان شده و فعلاً هیچ اطلاع بیشتری نداریم.»

یکی از احضارشدگان که خواسته نامی از وی برده نشود به ایرنا گفت تا این لحظه ۹ فعال حوزه زنان احضار شده‌‌اند و قرار است هفته آینده در تاریخ‌های مشخص به دادسرای مقدس زندان اوین بروند.

طی ماه‌های گذشته چند فعال حقوق زنان احضار و بازداشت شدند.

در این بین نجمه واحدی٬ فعال حقوق زنان٬ ساعتی پیش آزاد شد.

این فعال حقوق زنان پس از ۶۷ روز به قید وثیقه آزاد شد. برادر نجمه واحدی این خبر را در توییتر خود اعلام کرده است.

دو روز پیش نیز هدی عمید٬ فعال حقوق زنان و وکیل دادگستری٬ از زندان آزاد شده بود.

نجمه واحدی و هدی عمید، کارگاه‌هایی برای آموزش شروط ضمن عقد به زنان ایرانی برگزار می‌کردند. یکی از فعالیت‌های عمده نجمه واحدی نیز تمرکز بر کارخانگی زنان و تلاش برای توجه بخشیدن به ارزش اقتصادی کار خانگی زنان و رفع تبعیض‌های جنسیتی ناشی از کار خانگی بوده است.

فعالان حقوق زنان همواره با سرکوب و تهدید نیروهای امنیتی روبه‌رو بوده‌اند. اعتراض به تبعیض جنسیتی، قوانین نابرابر و حجاب اجباری به عنوان اقدام علیه امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام تلقی می‌شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. بازپرسان اسلامی برای احضار فعالان اجتماعی مسابقه گذاشته اند ، لابد در دریافت کارانه موثر است !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »