????زنده| شهردار تهران رفتنی شد

 


مخالفت مجلس ایران با طرح تشکیل کمیسیون ویژه مقابله با تحریم‌ها

نمایندگان مجلس ایران با طرح تشکیل کمیسیون ویژه مقابله با تحریم‌ها مخالفت کردند.

بر اساس گزارش‌ها، در جلسه امروز یکشنبه ۱۳ آبان، طرح تشکیل این کمیسیون از مجموع ۲۳۳ نماینده تنها ۸۸ رأی موافق به دست‌ آورد، ۱۱۱ نماینده با آن مخالفت کردند و ۷ نفر نیز رای ممتنع دادند.


شهردار تهران رفتنی شد


واکنش مجلس به تشکیل «یگان حفاظت از آستان قدس»

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به تشکیل یگان حفاظت از آستان قدس گفت: نمی دانم چه ملاحظاتی شده که یگان حفاظت از آستان قدس ایجاد کردند.

Risultati immagini per ‫یگان حفاظت از آستان قدس‬‎

حشمت الله فلاحت پیشه همچنین گفته « حفاظت از اماکن برعهده نیروی انتظامی است و مسئله حفاظت از حرم امام رضا تاکنون به خوبی انجام گرفته است.»

فلاحت پیشه افزوده نه در مجلس و نه در کمیسیون امنیت ملی تصمیمی درباره تغییر شیوه حفاظت از اماکن متبرکه گرفته نشده و این تصمیمی داخلی است که آستان قدس در نظر گرفته است.

روز پنج شنبه ۱۰ آبان خبر انتصاب علی اکبر افراسیابی به عنوان فرمانده حفاظت آستان قدس رضوی اعلام شد خبر دادند. ابراهیم رئیسی که تولیت آستان قدس رضوی را برعهده دارد گفته که « یکی از ماموریت های این یگان حفاظت از اماکن متبرکه از هر گونه آسیب است.»

 


هند: پول خرید نفت از ایران به روپیه پرداخت می‌شود


 CFT با ۲۰ «ایراد شرعی و قانونی» شورای نگهبان رد شد

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم(CFT)، یکی از لوایح FATF، گفته است این شورا « بیش از ۲۰ ایراد به این لایحه وارد دانسته» و آن را دوباره به مجلس برگردانده است.

وی با اشاره به نتیجه بررسی‌های شورای نگهبان درباره لایحه ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT)، اظهار داشت: نظرات شورای نگهبان درباره این لایحه شامل موارد خلاف شرع، خلاف قانون اساسی و ابهاماتی است که در نامه‌ای به مجلس شورای اسلامی اعلام شده است.


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. ایران دارد گام به گام به شرایط عراق در دهه ۱۹۹۱-۲۰۰۳ نزدیک می شود. هرچند گمان احتمال جنگ در شرایط کنونی ضعیف است. اما خانه خرابی مردم و از دست رفتن جان های بیگناه و فروپاشی اقتصادی و اجتماعی و زیست محیطی، با ادامه روند کنونی قطعی است. خدا به ما مردم بی تدبیر که ۴۰ سال پیش خاک بر سر خود ریختیم،رحم کند.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »