مخالفت مجلس ایران با طرح تشکیل کمیسیون ویژه مقابله با تحریم‌ها

نمایندگان مجلس ایران با طرح تشکیل کمیسیون ویژه مقابله با تحریم‌ها مخالفت کردند.

بر اساس گزارش‌ها، در جلسه امروز یکشنبه ۱۳ آبان، طرح تشکیل این کمیسیون از مجموع ۲۳۳ نماینده تنها ۸۸ رأی موافق به دست‌ آورد، ۱۱۱ نماینده با آن مخالفت کردند و ۷ نفر نیز رای ممتنع دادند.


شهردار تهران رفتنی شد


واکنش مجلس به تشکیل «یگان حفاظت از آستان قدس»

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به تشکیل یگان حفاظت از آستان قدس گفت: نمی دانم چه ملاحظاتی شده که یگان حفاظت از آستان قدس ایجاد کردند.

Risultati immagini per ‫یگان حفاظت از آستان قدس‬‎

حشمت الله فلاحت پیشه همچنین گفته « حفاظت از اماکن برعهده نیروی انتظامی است و مسئله حفاظت از حرم امام رضا تاکنون به خوبی انجام گرفته است.»

فلاحت پیشه افزوده نه در مجلس و نه در کمیسیون امنیت ملی تصمیمی درباره تغییر شیوه حفاظت از اماکن متبرکه گرفته نشده و این تصمیمی داخلی است که آستان قدس در نظر گرفته است.

روز پنج شنبه ۱۰ آبان خبر انتصاب علی اکبر افراسیابی به عنوان فرمانده حفاظت آستان قدس رضوی اعلام شد خبر دادند. ابراهیم رئیسی که تولیت آستان قدس رضوی را برعهده دارد گفته که « یکی از ماموریت های این یگان حفاظت از اماکن متبرکه از هر گونه آسیب است.»

 


هند: پول خرید نفت از ایران به روپیه پرداخت می‌شود


 CFT با ۲۰ «ایراد شرعی و قانونی» شورای نگهبان رد شد

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم(CFT)، یکی از لوایح FATF، گفته است این شورا « بیش از ۲۰ ایراد به این لایحه وارد دانسته» و آن را دوباره به مجلس برگردانده است.

وی با اشاره به نتیجه بررسی‌های شورای نگهبان درباره لایحه ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT)، اظهار داشت: نظرات شورای نگهبان درباره این لایحه شامل موارد خلاف شرع، خلاف قانون اساسی و ابهاماتی است که در نامه‌ای به مجلس شورای اسلامی اعلام شده است.


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول