????زنده|جهانگیری: ما پولداریم

 

 

 

 


یونیسف: هر ۱۰ دقیقه یک کودک بر اثر بیماری در یمن می‌میرد

یونیسف اعلام کرد:سه چهارم از جمعیت ۲۹ میلیون نفری یمن در ناامنی غذایی به سر می برند و یک میلیون و ۸۰۰هزار کودک یمنی از سوء تغذیه و ۴۰۰ هزار کودک زیر ۵ سال در این کشور در معرض خطر مرگ ناشی از گرسنگی هستند.

بسیاری از خانواده های مستقر در بندر الحدیده امکان دسترسی به بیمارستان ها را ندارند. /ایرنا


جهانگیری: ما دولت پولداری هستیم


شکایت ۲ زن از مامور گشت ارشاد رد شد

شعبه نهم بازپرسی دادسرای سازمان قضایی نیروهای مسلح با این استدلال که دلیل کافی وجود ندارد، قرار منع پیگرد صادر کرده است.

Risultati immagini per ‫مأمور زن گشت ارشاد در ارتباط با حادثه پارک طالقانی‬‎
دادسرای سازمان قضایی نیروهای مسلح، شکایت دو دانشجوی دختر از مأمور زن گشت ارشاد در ارتباط با حادثه پارک طالقانی را که فروردین امسال فیلم آن در فضای مجازی منتشر شد، رد کرد./ ایرنا


دستورالعمل پوشش دانشجویان دانشگاه آزاد ابلاغ شد

 دستورالعمل پوشش و ظاهرآرایی دانشجویان دانشگاه آزاد براساس آیین نامه ابلاغی رئیس این دانشگاه اعلام شد.

Risultati immagini per ‫دستورالعمل پوشش دانشجویان دانشگاه آزاد ابلاغ شد‬‎

براساس این دستورالعمل پوشش زنان مناسب است چادر با استفاده از مانتوی مناسب، شلوار و مقنعه یا روسری با رنگ متعارف و جوراب و یا پوشش مانتوی زیر زانو- آستین بلند، یا شلوار و مقنعه و با رنگ متعارف و جوراب باشد؛ همچنین مو و اندام زن در حدود حجاب شرعی پوشانده شود.

پوشش مردان نیز باید پیراهن آستین بلند و شلوار ساده و رسمی با رنگ ساده باشد. لازم است اندام مرد نیز در حد متعارف پوشیده باشد یعنی نازک، بدن‌نما و چسبان نباشد.


 ایران در آستانه دور جدید تحریم‌های آمریکا بیانیه صادر کرد

وزارت امور خارجه در آستانه دور جدید تحریم های آمریکا که از فردا ۱۳ ابان آغاز می‎شود بیانیه ای صادر کرد. در بخش‌هایی از این بیانیه آمد است:

رژیم ترامپ در ادامه قانون شکنی ها و قلدرمآبی های آشکار خود روز گذشته پایان دوره ی به اصطلاح تنفس شش ماهه برای اجرایی شدن کامل تحریم هایی که این رژیم در روز هشتم ماه می با خروج غیرقانونی از برجام مجددا علیه کشورمان وضع کرده بود را اعلام نمود.

آمریکا نشان داد که حتی یک دولت بزرگ و قدرتمند به لحاظ نظامی و اقتصادی، می تواند فاقد استقلال سیاسی باشد و در طراحی و اجرای سیاست خارجی خود نقش مجری خواسته های برخی رژیم های خارجی را ایفا کند.

معلوم نیست در عالم سیاست داخلی آمریکا چه می گذرد که دولتمردان این کشور هیچ یک از تجربیات نادرست اسلاف خود نمی آموزند و گویی هر رییس جمهور این کشور خود بایستی تمام سیاست های غلط قبلی را دوباره تکرار کند تا به همان نتایج نامطلوب برسد و ناکارآمدی رویکردهای غلط را به چشم خود تجربه کند.

وزیر امور خارجه رژیم ترامپ در سخنان خود در روز جمعه از عبارت «حداکثر فشار» بر ایران سخن گفت و در عین ابراز خوشحالی چندباره از تاثیرگذاری این فشارها بر اقتصاد ایران و بر زندگی مردم ایران، با غیرحرفه ای ترین و کودکانه ترین عبارتها تلاش کرد این فشار حداکثری را متوجه مردم ایران نداند.

ایشان ظاهرا غافل است که روسای جمهور قبلی آمریکا نیز هر کدام به نوبه خود سیاست فشار بر ایران و بر مردم صبور و مقاوم ایران را دنبال کرده بودند، آن هم با درجاتی به مراتب فراتر از آنچه وی «حداکثر فشار» نام نهاده است.کارمندان و بازنشستگان مشمول بسته حمایتی دولت شدند

کارمندان و بازنشستگان هم مشمول طرح بسته حمایتی دولتی می شوند. با اختصاص ۹ هزار میلیارد تومان برای این طرح، سهم هر نفر تا پایان سال حدود ۲۲۵ هزار تومان می شود.

تسنیم گزارش داد که در آبان ماه سال جاری طرح حمایت غذایی از گروههای کم درآمد جامعه که در هفته‌های گذشته در هیات وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه تصویب شد، به دستگاههای اجرایی مورد نظر ابلاغ شده است.


خبر روزهای گذشته را از اینجا بخوانید

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

چرا رای می‌دهم؟ پس از جنبش زن زندگی آزادی، تصور من بر این بود که رای دادن دیگر بی‌معنی است، اما امروز معتقدم که رای دادن درست‌ترین عمل برای رسیدن به یک آینده خوب برای

ادامه »

مقدمه من در ماهیّت استبدادی جمهوری اسلامی پس از ادخال ولایت فقیه توسط مجلس خبرگان اول — حتی ولایت فقیه غیر مطلقه— هیچ حرفی

ادامه »

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی

ادامه »