????زنده| تجمع کشاورزان حقآبه‌دار اصفهان در اعتراض به نحوه توزیع آب

 

 

 دو میلیون کودک در یمن دچار سوء تغذیه حاد شدند

مقامات سازمان ملل در یمن هشدار داده اند که نزدیک به دو میلیون کودک زیر پنج سال با بدلیل تداوم جنگ داخلی یمن، با سوء تغذیه حاد روبرو هستند.

رئیس منطقه ای یونیسف گفته که بیش از نیمی از ۱۴ میلیون نفری که در خطر جدی گرسنگی قرار دارند، کودک هستند. دراوایل هفته جاری، آمریکا خواستار برقرار آتش بس در یمن و آغاز مذاکرات صلح با میانجگیری آمریکا در این کشور ظرف یک ماه آتی شد. هم دولت یمن و هم شورشیان شیعه حوثی برای آغاز این مذاکرات اعلام آمادگی کرده اند.


تجمع کشاورزان حقآبه‌دار اصفهان در اعتراض به نحوه توزیع آب

کشاورزان حقآبه‌دار شرق و غرب اصفهان در بالادست زاینده‌رود در استان اصفهان برای بررسی نحوه توزیع آب و همچنین نشان دادن اعتراض خود، تجمع کردند.

Risultati immagini per ‫تجمع کشاورزان حقآبه‌دار اصفهان در اعتراض به نحوه توزیع آب‬‎

حسین محمد رضایی، عضو هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی شهرستان اصفهان درباره تجمع روز گذشته گفت: «کشاورزان حقآبه‌دار شرق و غرب اصفهان به بالادست زاینده‌رود در استان اصفهان رفته‌اند تا از نزدیک شاهد این باشند آبی که به دست آنها نمی‌رسد، به کجا می‌رود. به‌علاوه، آنها با این گردهمایی می‌خواهند اعتراض خود را به طور علنی اعلام کنند.»

به گفته رضایی اکنون حدود ۴۰ روز می‌شود که کشاورزان حقآبه‌دار شرق و غرب اصفهان برای نشان دادن اعتراضشان در شهرها و روستاهای حوضه آبریز زاینده‌رود، خیمه زده و تراکتورهای خود را در مقابل آنها گذاشته‌اند./ایلناابتکار: بانوان برای ورود به ورزشگاه صبور باشندبولتون: آمریکا در تحریم ایران نمی خواهد به دوستان خود آسیب برساند

جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا، در مورد هدف آن کشور از تحریم نفتی و مالی ایران گفته است که “ما می‌خواهیم حداکثر فشار را بر آنها وارد کنیم اما در عین حال مایل نیستیم به دوستان و متحدان خود آسیب برسانیم.”

برخی کارشناسان معتقدند که در شرایط فعلی بازار، ایران دست کم در کوتاه مدت خواهد توانست حدود یک میلیون بشکه نفت خام خود را صادر کند که اگرچه به مراتب کمتر از میزان قبلی است، اما به معنی قطع کامل صادرات نفتی نیست./بی بی سی فارسی


خبرهای روز گذشته  را از اینجا بخوانید

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »