مسعود جزایری٬ معاون ستادکل نیروهای مسلح: آمریکا رویای سریال برجام‌ها را در سر دارد

زیتون- مسعود جزایری٬ معاون ستادکل نیروهای مسلح گفت که توقف فعالیت‌های موشکی ایران بخشی از «سریال برجام‌ها» است که از سوی آمریکا دنبال می‌شود و وزارت امور خارجه باید به طور شفاف به «گستاخی‌های» واشنگتن در حوزه امور دفاعی ایران پاسخ دهد.

139501141844027257444514 (1)

جزایری با بیان دوباره این نکته که «قدرت موشکی غیرقابل مذاکره و خط قرمز ایران اسلامی است»٬ نسبت به «رویای سریال برجام‌ها» که «ظاهرا» از سوی آمریکایی‌ها دنبال می‌شود٬ هشدار داده است.

وی افزوده واشنگتن قصد دارد در برجام‌های بعدی «اقتدار دفاعی» ایران را سلب و «قدرت موشکی نیروهای مسلح» جمهوری اسلامی را تضعیف کند.

این فرمانده نظامی محاسبات آمریکا علیه ایران را «غلط» توصیف کرده و به مقام‌های ایالات متحده توصیه کرده «با عینک شفاف و واقع بین به مسائل جهانی به ویژه آنچه در ایران و منطقه می‌گذرد نظاره کنند.»

وی از وزارت خارجه دولت حسن روحانی نیز خواسته به طور «قاطع و شفاف با دخالت آمریکایی‌ها در مسائل ایران به ویژه در حوزه دفاعی» برخورد کند.

وی گفته «از دستگاه دیپلماسی کشور انتظار می‌رود در قبال گستاخی‌های آمریکا به ویژه وزیر امور خارجه ایالات متحده به موقع و قاطعانه واکنش نشان دهند و با اعلام وحدت راهبردی و اراده ملی در ایران اسلامی برای صیانت،‌ تقویت و توسعه ظرفیت‌های دفاعی و موشکی وجود هرگونه شکاف و دوگانگی در این زمینه را از ذهن مقامات آمریکایی پاک کنند.»

اشاره وی به سخنان اخیر جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا است که آمادگی ایالات متحده برای «حل مسالمت‌آمیز مسائل مورد اختلاف» با جمهوری اسلامی همچون آزمایش‌های موشکی  تهران اعلام کرده بود.

پیش از مسعود جزایری، دیگر چهره های نظامی از جمله محمدعلی جعفری  از توان نظامی ایران سخن گفته و مطرح شدن «برجام ۲ و ۳ » را از جمله سیاست های آمریکا برای ضربه زدن به انقلاب دانسته بودند.

 

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب