اولین واکنش موسی شبیری زنجانی نسبت به نامه محمد یزدی

زیتون– دفتر موسی شبیری زنجانی٬ از مراجع تقلید شیعیان در قم٬ نسبت به نامه روز گذشته محمد یزدی واکنش نشان داد.

محمد یزدی٬ دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه٬ طی نامه‌ای خطاب به موسی شبیری زنجانی٬ به سرزنش این مرجع تقلید پرداخت.

در این نامه آمده است: «پیرو انتشار تصاویری در فضای مجازی از حضرتعالی در کنار برخی افراد مسئله دار که برای نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری«دام ظله العالی» احترامی قائل نیستند؛ بدین وسیله به عرض می‌رساند، این موضوع ناراحتی و تعجب مقلدین و حوزویان را در پی داشته است.»

موسی شبیری زنجانی٬ اخیرا ملاقاتی با محمد خاتمی٬ رییس جمهوری سالهای اصلاحات و عبدالله نوری٬ داشته و تصاویر این دیدار منتشر شده است.

یزدی در ادامه این نامه به «مکاتبات دیگری با شبیری زنجانی» با موضوع مشابه اشاره و تاکید می‌کند که به دلیل عدم دریافت پاسخ درخورد از سوی زنجانی٬ این بار نامه سرگشاده خطاب به او می‌نویسد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه همچنین این سوال را مطرح کرده است که «چگونه می‌شود، حضرتعالی که فرصتی برای ملاقات با هیات رئیسه مجمع عمومی اساتید را ندارید، فرصت می‌کنید در منزل آقایی در تهران حاضر شوید و با این آقایان ملاقات داشته باشید!»

او در پایان ضمن تهدید این مرجع تقلید از او خواست تا «ترتیبی اتخاذ فرمائید این گونه مسائل دیگر تکرار نگردد» و ادامه داد: «یادآور می‌شوم مقام و احترام شما در سایه احترام به نظام اسلامی حاکم، رهبری و شأن مرجعیت است، پس لازم است این احترام و شئون مرجعیت را رعایت فرماید.»

این نامه واکنش‌های بسیاری را در بین حزویان و فعالین سیاسی برانگیخت.

اما دفتر این مرجع تقلید اعلام کرد: «دفتر یا حضرت آیت الله شبیری زنجانی نظری در خصوص این نامه ندارند و طلاب و شاگردان ایشان، پاسخ می دهند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

9 پاسخ

  1. سلام مگه محمد یزدی به علامه شبیری زنجانی فقاهت و مرجعیت داده که میخاد خلعش کنه
    پشتوانه مراجع همچون آیت الله عظمی شبیری مردم هستند

  2. سلام مگه محمد یزدی به علامه شبیری زنجانی فقاهت و مرجعیت داده که میخاد خلعش کنه
    پشتوانه مراجع همچون آیت الله عظمی شبیری مردم هستند

  3. مرجع تقلیدی که بینش سیاسی نداره یکی از شروطی رو که خودش قبول کرده رو از دست میده.مقلدین آقا به فکر مرجع جدید باشن.

  4. سلام مگه شاگردان آیت الله شبیری به این دیدار رفتن که اونها میخوان جواب بدن؟ بهترنیست خود آیت الله شبیری جواب بدن؟

  5. شما دنبال شأن نیستید دنبال بله گو هستید هر کی قبول نکرد میشه خلع مرجعیت مثل ایت الله شریعت مداری که در تاریخ شیعه این حرکت شما سابقه نداشت

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

چرا رای می‌دهم؟ پس از جنبش زن زندگی آزادی، تصور من بر این بود که رای دادن دیگر بی‌معنی است، اما امروز معتقدم که رای دادن درست‌ترین عمل برای رسیدن به یک آینده خوب برای

ادامه »

مقدمه من در ماهیّت استبدادی جمهوری اسلامی پس از ادخال ولایت فقیه توسط مجلس خبرگان اول — حتی ولایت فقیه غیر مطلقه— هیچ حرفی

ادامه »

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی

ادامه »