پزشکی قانونی: فرشید هکی خودسوزی کرده است

با اعلام خبر مرگ فرشید هکی، حقوقدان، اقتصاددان و فعال محیط زیست، پزشکی قانونی اعلام کرد: “فرشید هکی خودسوزی کرده است.”

در بخشی از گزارش پزشکی قانونی آمده که او بارها از وضعیت موجود در زندگی و مشکلات مالی و خانوادگی اعلام نارضایتی کرده و از تصمیم خود مبنی بر پایان دادن به زندگی خود خبر داده بود. به همین دلیل با توجه به شواهد، دلایل و مستندات به دست آمده و همچنین بنابر نظر پزشکی قانونی هرگونه وقوع جنایت در پرونده فوت متوفی رد می‌شود.

چند روز پیش خبر قتل این حقوقدان در صفحه حوادث روزنامه‌های ایران منتشر شد و بعد از آن هم انتشار این خبر در توییتر عبدالرضا داوری، صاحب امتیاز و مدیرمسئول ماهنامه بررسیهای اقتصادی مورد توجه قرار گرفت.

داوری نوشته بود که فرشید هکی در منزلش مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفته و کشته شده است.


کلانتری: مفسد فی‌الارض‌بودن فعالان محیط‌ زیستی که رسما اعلام نشده

عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت‌محیط‌زیست، درباره اتهام تازه فعالان محیط زیستی بازداشت گفته: «این اتهام قطعی نیست و امکان درخواست تجدیدنظر وجود دارد. قدری صبر کنیم به‌شکل رسمی که اعلام نشده و هنوز شایعه است.»
به گفته وی وزارت اطلاعات و دولت نظرشان را درباره فعالان محیط‌زیست اعلام کرده‌اند و وزارت اطلاعات دیگر نمی‌تواند در این کار دخالتی بکند و بارها اعلام‌شده به آن‌ها ربطی ندارد./ایسنا


جمع زیادی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر نسبت به «کیفیت نامناسب غذای سلف سرویس» تجمع اعتراضی برگزار کردند/ایرناکانون صرافان: برای دلالان ارزی وثیقه نگذارید


عربستان: خاشقچی به قتل رسید، اما ولیعهد بی‌تقصیر است

عربستان سعودی اعلام کرد که جمال خاشقجی، رونامه‌نگار منتقد عربستانی، در کنسولگری این کشور در شهر استانبول به قتل رسیده اما این حادثه که با واکنش شدید بین المللی روبرو شده را به گردن ماموران خودسر انداخته است.

عادل جبیر وزیر خارجه عربستان به شبکه خبری فاکس نیوز گفت که این اقدام «اشتباهی وحشتناک» بود اما نقش ولیعهد عربستان در ارتکاب آن را تکذیب کرد.

همچنین ملک سلمان، پادشاه عربستان و محمد پسر او و ولیعهد عربستان در تماسی تلفنی به پسر جمال خاشقجی تسلیت گفته‌اند.

مقام های ترکیه بر این باورند که خاشقچی به دست تیمی از ماموران سعودی در داخل ساختمان کنسولگری به قتل رسید.

عربستان سعودی ابتدا گفته بود که آقای خاشقجی به سلامت کنسولگری را ترک کرده اما روز جمعه برای اولین بار به مرگ او اذعان کرد و گفت او در جریان یک درگیری فیزیکی کشته شد؛ ادعایی که با تردید گسترده روبرو شد.


آمریکا برای قطع دسترسی ایران به سوئیف وارد مذاکره شد

وزیر خزانه‌داری آمریکا هاعام کرد که در حال مذاکره با مقامات سوئیفت برای قطع دسترسی ایران به این سامانه هستند.

آمریکا به زودی بانک‌هایی که مجاز به همکاری با ایران برای امور بشردوستانه هستند را مشخص خواهد کرد.


جیش‌العدل تصویری از سربازان ربوده شده در مرز میرجاوه منتشر کرد

 


پرونده بلیت فروشی استقلال و پرسپولیس را به دادسرا کشاند

گرشاسبی مدیرعامل کنونی پرسپولیس و سیدرضا افتخاری، مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تهران صبح امروز در دادسرای فرهنگ و رسانه حضور یافتند.

پرونده بلیت فروشی رقابت‌های لیگ برتر و انحصار یک شرکت خاص در این موضوع از ماه‌های گذشته با ورود نهادهای ناظر پیگیری شده بود که در نهایت با ایراداتی که به این قرارداد یکطرفه وارد شده بود، مقرر شد که ساختار بلیت فروشی رقابت های لیگ و بازی‌های استقلال و پرسپولیس تغییر کند، در همین راستا مدیران دو باشگاه پرطرفدار استقلال و پرسپولیس که بخش بزرگی از این بلیت فروشی مربوط به آنها بوده، برای توضیح به دادسرا فراخوانده شده بودند./ایسنا


بازنشستگان زمزم به جای وجه نقد نوشابه دریافت کردند


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید


بازگشت به صفحه اول