زیتون– آیت‌الله خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی٬ صبح امروز (پنج‌شنبه) در جمع بسیجیان استان تهران در استادیوم آزادی شهر تهران سخنرانی کرد.

او در این سخنرانی ضمن بر شمردن آن چیزهایی که «عیب‌های نظام اسلامی» نیست٬ گفت: «عیب واقعی این است که، جوان کشور تصور کند که راه حلی وجود ندارد جز پناه بردن به دشمن. بعضی سعی می کنند این را به جوانان ما القا کنند. دشمن می خواهد که جوان ما را به این نتیجه برساند که راه حلی وجود ندارد جز تسلیم شدن و پنا بردن به آمریکا.»

آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کرد: «من صریحا اعلام می‌کنم، کسانی که در داخل کشور این فکر را که مطلوب و محبوب دشمنان است، اینها خیانت می‌کنند و این خیانت به کشور است. اینی که بر طبق میل دشمن، ما ترویج کنیم که راهی جز پناه بردن به دشمن نداریم، بزرگترین خیانت در حق این ملت است. من به حول و قوه الهی، تا جان و توان دارم، نخواهم گذاشت این اتفاق در کشور بیفتد.»

رهبر جمهوری اسلامی ضمن اذعان به به وجود «فشار اقتصادی»، گفت که «اما بن‌بست نداریم.»

به گفته آیت‌الله خامنه‌ای، جمهوری اسلامی معایبی دارد، اما «عیب واقعی بن‌بست است که بحمدالله نداریم. ما بن‌بست نداریم.»

آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کرد که گفته‌هایش «رجزخوانی و شعار محض نیست.»

آیت‌الله خامنه‌ای در واکنش به دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، که از ضعف جمهوری اسلامی گفته است پاسخ داد که «شتر در خواب بیند پنبه‌دانه.»

او گفت: «اخیراً رئیس‌جمهور آمریکا به سران اروپا گفته شما دو سه ماه صبر کنید، جمهوری اسلامی کلکش کنده خواهد شد. به یاد حرف‌هایی افتادیم که ۴۰ سال قبل همین کسانی که نوکران آمریکا بودند و خود آنها مژده می‌دانند شش ماهه کلک کنده می‌شود…. این بیچاره دلخوشی به خودش و همکارانش می‌دهد.»

او ادامه داد: «بعضی نق‌زن‌ها می‌گویند که از آمریکا بدگویی نکنید تا با شما دشمن نشوند»، اما به دلیل آن که «یک قدرت بزرگ اسلامی در این منطقه سر بلند کرده است، [آمریکا] از این می‌ترسد.»

علی خامنه‌ای در جایی از سخنرانی خود اشاره کرد:‌ «آن روشنفکرِ راحت‌طلب و ریاکار و منافق که اساس دشمنی آمریکا را انکار می‌کند و نمی‌فهمد و نسخه‌ تسلیم در مقابل آمریکا برای ملت و دولت می‌نویسد، اگر عامل دشمن نباشد، حداقل مرد میدان پیشرفت کشور نیست.»

او در ادامه به آنها که در درون حاکمیت راه حل مذاکره با آمریکا را طرح می‌کنند هشدار داد: «دشمن می‌خواهد ملت ایران را به این نتیجه برساند که… راه‌ حلی وجود ندارد مگر… تسلیم شدن در مقابل آمریکا. من صریحاً اعلام می‌کنم کسانی که در داخل کشور، این فکر را که مطلوب و محبوب دشمن است ترویج می‌کنند، این‌ها خیانت می‌کنند. این خیانت به کشور است.»

به گفته رهبر جمهوری اسلامی، دشمنان ایران از جمله آمریکا «در عرصه رسانه‌های نوپدید، با تصویرسازی غلط سعی می‌کنند افکار ملت را منحرف کنند.»

بازگشت به صفحه اول