زیتون– وکلای محمد خاتمی٬ رییس جمهوری اصلاحات٬ خبر از طرح شکایتی از سوی او از کریمی قدوسی٬ نماینده تندروی مجلس٬ دادند.

جواد کریمی قدوسی٬ عضو جبهه پایداری و نماینده مجلس٬ پیشتر در حساب کاربری‌اش در توییتر مدعی شده بود که پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ «محمد خاتمی به دیدار پادشاه عربستان سعودی رفته و از او کسب دستور کرده بوده است.»

محمد خاتمی سال ۹۵ از محمدرضا نقدی، رییس پیشین سازمان بسیج مستضعفین، شکایت کرده بود. نقدی مدعی شده بود خاتمی برای «کار سیاسی» از عربستان پول گرفته است. سیدمحمد خاتمی همچنین از حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان که مدعی شده بود رئیس دولت اصلاحات با جرج سورس دیدار کرده است، شکایت کرده بود.

وکلای رییس بنیاد باران و رییس جمهوری اسبق ایران در خصوص نتایج شکایت او از نقدی و شریعتمداری نیز توضیحاتی دادند.

رضا باقری٬ یکی از وکلای خاتمی در رابطه با طرح شکایت علیه سردار نقدی که در سال ۹۵ انجام گرفته٬ توضیح داد: «دقیقاً پرونده در تاریخ چهارم مرداد ۱۳۹۵ به شعبه دوم بازپرسی دادسرای رسانه و فرهنگ ارجاع شد. در دی‌ماه همان سال یعنی در تاریخ ۲۲ دی ۱۳۹۵ ابلاغیه برای سردار نقدی ارسال شد ولی در این مدت، یعنی ۲۱ ماه آقای نقدی احضار نشده و تنها لایحه‌ای به شعبه ارسال کرده است و نه‌تنها به نظر ما پاسخی به اتهامات نداده‌اند، بلکه چندین تهمت، افترا و اهانت دیگر هم به موکل وارد کرده‌اند. البته شعبه رسیدگی‌کننده، پیگیری‌های زیادی به‌عمل آورده ولی به هر دلیل و علت، متأسفانه پرونده هیچ پیشرفتی نداشته است.»

محمد انجام٬ وکیل دیگر رییس جمهوری اصلاحات٬ نیز درخصوص شکایت علیه شریعتمداری توضیح داد: «راجع به ادعای کذب ایشان مبنی بر دیدار جناب خاتمی با جورج سورس باید گفت علی‌رغم تفهیم اتهام به ایشان و صدور قرار تأمین کیفری (هر چند خفیف‌ترین قرار) لیکن به جهت مطالبه پرونده مذکور توسط دادستان محترم تهران از آن تاریخ تاکنون پرونده به شعبه رسیدگی‌کننده بازنگشته و مراجعات و مکاتبات این‌جانب نیز بدون پاسخ باقی مانده است و کماکان در دفتر دادستان محترم است و منتهی به کیفرخواست نشده است.»

بازگشت به صفحه اول