در پی شکایت محمد خاتمی، محمدرضا نقدی احضار شد

زیتون– محمد انجام، وکیل محمد خاتمی، خبر از احضار سردار نقدی به دلیل شکایت موکل خود داد.
به گفته محمد انجام و براساس اعلام شعبه رسیدگی کننده «با توجه به بخشنامه قوه قضاییه مبنی بر احضار فرماندهان و مقامات نظامی دارای درجه سرداری از طریق دفتر ویژه ستاد کل نیروهای مسلح در دفتر آیت‌الله خامنه‌ای، مراتب احضار سردار نقدی به آن دفتر اعلام شده است».
شکایت محمد خاتمی از محمدرضا نقدی، پنجم دی ماه در دادسرای رسانه و به اتهام «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی» ثبت شده بود.
وکیل محمد خاتمی به ایلنا گفت که نقدی «مراجعه ای به دادسرا نداشته«؛ بلکه بر اساس در خواست درخواست دفتر رهبر جمهوری اسلامی، «مستندات پرونده نیز برای آن دفتر» ارسال‌ شده است.
محمدرضا نقدی پیش از این در گفت‌وگویی با روزنامه شرق، گفته بود که «آقای خاتمی رفته برای کار سیاسی از شاه عربستان پول گرفته». نقدی پس از آن‌که خبرنگار شرق به او گفت این مساله تکذیب شده، ادامه داده بود: «تکذیب شده؟ از من شکایت کنند و من را محاکمه کنند.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »