تکذیب صدور قرار وثیقه برای عضو شورای شهر شیراز

زیتون– علی القاصی٬ رییس کل دادگستری استان فارس٬ در گفت‌وگو با میزان آنلاین٬ ارگان خبری قوه قضاییه٬ خبر صدور قرار وثیقه برای مهدی حاجتی را تکذیب کرد.

شب گذشته در ابتدا خبر آزادی و پس از خبر صدور وثیقه برای مهدی حاجتی٬ عضو شورای شهر شیراز٬ منتشر شده بود.

این عضو شورای شهر شیراز عصر پنجشنبه بازداشت شده بود.

یکی از اعضای شورای شهر شیراز به خبرگزاری دولت٬ ایرنا٬ خبر داده بود که مهدی حاجتی به اتهام «اقدام علیه نظام» از طریق حمایت از «فرقه ضاله بهائیت» عصر امروز بازداشت شده است.

مهدی حاجاتی پیشتر در حساب کاربری‌اش در توییتر از تلاش‌هایش برای آزادی دو نفر از پیروان آیین بهائیت که اخیرا بازداشت شده بودند٬ خبر داده بود.

علی القاصی با اشاره به موارد اتهامی عضو بازداشتی شورای شهر٬ گفت: «در در این مورد از قاضی سوال کردم؛ صرفنظر از اینکه این فرد با یک فرقه ضاله ارتباطی داشته است، یا از این فرقه ضاله دفاعی کرده است یا خیر، اتهامات دیگری در سایر جرائم عمومی علیه وی مطرح است که قاضی در حال تحقیق در این خصوص می‌باشد.»

بهرام پارسایی، نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی، از بازداشت مهدی حاجتی انتقاد کرده و این اقدام را «نگران‌کننده و موجب تشویش اذهان عمومی» دانسته است.

نماینده شیراز در رابطه با بازداشت مهدی حاجتی گفته: «نباید اظهار نظر یک عضو شورای شهر باعث چنین واکنشی شود. این کار در وضعیت فعلی نگران‌کننده و موجب تشویش اذهان عمومی است. ما باید در برخوردها عدالت و درایت را لحاظ کنیم.»

عبدالکریم حسین‌زاده نماینده حوزه انتخابیه نقده و اشنویه در استان آذربایجان غربی نیز از بازداشت مهدی حاجتی انتقاد کرده است. به گفته این نماینده، رییس‌مجلس «قطعا در قبال اعضای مجلس و شورای شهر که انتخابات آن زیر نظر وی است، مسئول است.»

حسین‌زاده در توییتر نوشته: «دیروز سپنتا نیکنام، امروز مهدی حاجتی. تا کجا باید بی‌حرمتی به رای ملت را شاهد بود؟»

این عضو هیات رییسه فراکسیون امید هشدار داده اگر مهدی حاجتی سریعا آزاد نشود «شک نکنید که در جلسه علنی مجلس ساکت نمی‌نشینیم.»

ارگان خبری فعالان حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر تا روز دوشنبه ۲۶ شهریور، شش شهروند بهائی در شیراز به نام‌های سودابه حقیقت، نوید بازماندگان، بهاره قادری، الهه سمیع‌زاده، احسان محبوب راه‌وفا و نورا پورمرادیان بازداشت شدند.

این شهروندان بهایی توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده اند. هنوز از علت دستگیری این شش نفر اطلاعی در دست نیست.

در سالهای اخیر برخوردهای امنیتی، قضایی با بهائیان و آزار این شهروندان به شکل های مختلف از جمله محرومیت از حق تحصیل و کار، به شکل چشمگیری افزایش یافته است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. در دوران ستم شاهی قضاتی (که امام راحل عظیم الشان استفاده از آنان را در نظام اسلامی در حکم اکل میته اعلام فرمود ) برای صدور قرار کفالت برای یک متهم ، از حیث اینکه شدید یا خفیف نباشد ، با دیگر همکاران مشورت میکردند . چون دادسرای انتظامی قضات بالای سرشان بود . امروزه افسار قضات البته فاضل و با وجدان و غیره اسلامی افسارشان گردن خودشان است . صدیقی امام جمعه موقت تهران هم رئیس دادگاه عالی اسلامی قضات است .
    چه بود و چه شد !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

مقدمه من در ماهیّت استبدادی جمهوری اسلامی پس از ادخال ولایت فقیه توسط مجلس خبرگان اول — حتی ولایت فقیه غیر مطلقه— هیچ حرفی ندارم. ایران مثل یک بیماری است که سرطان خون یا ویروس

ادامه »

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی متفاوتر از نمونه های

ادامه »

انتشار یادداشتی از سوی استاد محمد مجتهد شبستری مرا بر آن داشت تا به دلیل علاقه به ایشان و حساسیت

ادامه »