شکایت ۱۱ عضو شورای شهر تهران از هیات رییسه شورا

زیتون- محمد حقانی، رییس کمیته محیط زیست شورا درباره آخرین وضعیت شکایت وی از اعضای هیات رییسه شورای شهر تهران گفت که دوبار از هیات رییسه شورا در صحن درخواست کرده است که به موضوع اعتراضش رسیدگی کند. به گفته او رییس شورا نیز قول داده بود به درخواست او پاسخ دهد، اما به دلیل اینکه این وعده محقق نشد، حقانی خود را ناچار از شکایت از رییس شورا دید.

محمد حقانی در ادامه نام ده عضو دیگر شورا که او را در این شکایت همراهی می کنند را در اختیار رسانه ها گذاشت.  احمد مسجد جامعی، ولی‌الله شجاع‌پوریان، محسن سرخو، رحمت‌الله حافظی، احمد حکیمی‌پور، غلامرضا انصاری، فاطمه دانشور، محمد مهدی تندگویان، مجتبی شاکری، عبدالحسین مختاباد. ایلنا خبر داد که شکایت یازده عضو شورای شهر تهران از هیئت رییسه این شورا به وزارت کشور، فرامانداری و استانداری تهران ارسال شده است.

حقانی با تاکید براینکه از نظر او بودجه ابلاغی شهرداری سند قانونی نیست، توضیح داد:« بخش مصارف بودجه در صحن شورا مطرح نشده، این درحالی است که تک تک مصارف و هزینه‌های بودجه باید کد پروژه داشته و در شورا مورد بررسی و تصویب قرار بگیرند.»

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر گفت:« چنانچه نهادهای مذکور با نظر ۱۱ عضو شورای شهر در این زمینه موافقت کنند؛ بودجه باید مورد اصلاح قرار گیرد.»

وی با بیان اینکه شهردار تهران در این زمینه مقصر نیست و مقصراصلی هیات رییسه شورا است،  گفت:« بخش مصارف بودجه از طرف هیات رئیسه شورای شهر به شهردار ابلاغ شده است، درحالی که این ابلاغ قانونی نیست زیرا مصارف و پروژه‌ها در صحن شورا مطرح نشده است.»

اواخر اسفند ماه سال گذشته محمد حقانی رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران شکایتی را از اعضای هیات رئیسه شورای شهر تنظیم و به فرمانداری ارسال کرد و علت شکایت خود را اضافه شدن برخی مصارف به بودجه سال ۹۵ بدون طرح در صحن شورا عنوان کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. مملکت شیر تو شیری است. هر کی میخاد تخفیف میده, هر جا میخان زور میگن, خیلی کارهای دیگه می کنن که نمیشه گفت! ادم نمی داند چه بگوید!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ رویکرد بینامرزی، میان گفتمان‌های مختلف و متضاد ایرانی، نوعی سازش و

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری

ادامه »