زیتون– یونس حسینی‌عالمی٬ دادستان عمومی و انقلاب استان مازندران٬ خبر از افزایش تعداد افراد بازداشت شده در پرونده فساد شورای شهر بابل داد.

دادستان ساری در این رابطه به خبرگزاری مهر گفت که شمار بازداشت شدگان شورای شهر بابل به ۱۰ نفر رسید که پنج نفر عضو شورا هستند.

به گفته او تاکنون پنج عضو شورای شهر بابل درباره جرم صورت گرفته بازداشت شدند. همچنین پنج نفر غیر از اعضای شورای شهر نیز بازداشت شده‌اند.

۱۴ شهریورماه خبر دستگیری پنج عضو شورای شهر بابل منتشر شد.

بر اساس خبر منتشر شده این افراد توسط نیروی انتظامی در قراری با زنی تن فروش بازداشت شده‌اند.

فعالان این شهر در شبکه‌های اجتماعی خبر دادند که شرط آزادی آنها٬ استعفای از شورای شهر است.

شورای شهر بابل ۹ عضو دارد.

امروز اسامی اعضای بازداشت شده شورا از سایت شورای این شهر٬ حذف شد.

بر این اساس رجب ملایی رییسی، مهدی علیجانزاده کاشی، سیدمهدی تاجداران، سیف الرضا شهابی و جواد بیژنی پنج عضو بازداشت شده عضو شورای شهر بابل هستند.

حال حاضر تنها نام سیدمقیم مقیمی، فرامرز ابوالحسنی، محمد رضا شافعیان و مرمر فیروزپور در سایت رسمی این شورا دیده می‌‌شود.

ک فعال سیاسی به سایت «رویداد ۲۴» گفته «فردی که به عنوان چهره پشت پرده رسوایی جنسی مطرح شده، از نزدیکان یکی دیگر از مسئولان است.»

این فعال سیاسی افزوده که فرد مذکور «از طریق یک زن که گویا آتلیه عکاسی داشته، اعضای شورای شهر را به آتلیه دعوت می‌کرده و بعد از برقرای رابطه جنسی، در آنجا از آن‌ها فیلم تهیه می‌کرده است.»

آن‌طور که این فعال سیاسی گفته این فرد «از این فیلم‌ها به عنوان ابزار فشار برای دریافت پول یا قرارداد‌های شهرداری استفاده کرده است.»

پیشتر مجتبی روحانی٬ امام جمعه بابل٬ در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه این هفته٬ در این رابطه گفته بود: «این افراد رذل در شورای شهر با همکاری برخی از افراد در بیرون، گردن کلفتی کردند، زنی را در این رابطه به فحشا کشاندند و دام پهن کردند، پول‌های کلانی برای حذف فیلم‌های غیر اخلاقی خود رشوه دادند و این خفت‌بارترین صحنه است که جانورهایی این‌چنین در این شهر نفوذ کنند.»

 

بازگشت به صفحه اول