آیت‌الله علی خامنه‌ای: اختلاف بین مسئولین رسانه‌ای نشود

زیتون– آیت‌الله علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی٬امروز (چهارشنبه) سوال از رییس جمهور در مجلس در جلسه روز سه‌شنبه شش شهریور را «نمایش اقتدار و ثبات جمهوری اسلامی ایران» خواند و گفت «خداوند به آقای رییس جمهور و رییس قوه مقننه خیر بدهد که مشترکا چنین نمایش اقتداری را نشان دادند.»

او همچنین ختلاف نظر میان مسئولان را مسئله‌ای طبیعی عنوان اما تاکید کرد که این «اختلاف نظرها» نباید رسانه‌ای شوند «زیرا مردم را نگران و مضطرب می‌کند.»

روز گذشته حسن روحانی٬ رییس جمهوری در مجلس حاضر شد که به سوال‌های نمایندگان مجلس در خصوص وضعیت اقتصادی کشور پاسخ بدهد. 

از مجموع پنج سوال٬ نمایندگان مجلس تنها از یک پاسخ رییس جمهوری قانع شدند.

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه گفت: «نمایندگان مجلس از رئیس جمهوری که با بیش از ۲۳ میلیون رأی انتخاب شده است، سؤال می‌کنند و رئیس‌جمهور نیز با خونسردی و متانت به سؤال‌ها پاسخ می‌دهد و این معنای مردم‌سالاری دینی است.»

آیت‌الله علی خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانش ضمن تاکید بر «منتفی بودن هر گونه مذاکره با آمریکایی‌ها» گفت که ارتباط با اروپا «ایرادی ندارد»، اما تاکید کرد که دولت نباید در زمینه برجام و اقتصاد به اروپایی‌ها امید داشته باشد.

او گفت: «ارتباط و ادامه مذاکره با اروپا ایراد ندارد اما باید ضمن ادامه این کار از آنها درباره مسائلی نظیر برجام و یا اقتصاد قطع امید کنید.»

رهبر جمهوری اسلامی رفتار اروپا درباره برجام و تحریم‌ها را «نامناسب» توصیف کرد و از دولت خواست «با نگاه شک‌آلود به وعده‌های آنها، از روند مسائل مراقبت جدی» کند.

به گفته اودر صورتی که برجام نتواند منافع ملی ایران را تامین کند، «آن را کنار می‌گذاریم.»

آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه همچنین بار دیگر موضوع مذاکره با آمریکا را منتفی دانست و گفت: «آنها می‌خواهند مانور دهند که ما حتی جمهوری اسلامی ایران را به پای میز مذاکره آوردیم، پس همان گونه که قبلاً به‌ طور مشروح و مستدل بیان کرده‌ام، هیچ مذاکره‌ای با آنها انجام نخواهد شد.»

او اضافه کرد: «نتیجه مذاکره با مسئولان قبلی آمریکا که حداقل ظاهرساز بودند این گونه شد، حالا با مسئولان وقیح و هتاک فعلی که شمشیر را برای ایرانی‌ها از رو بسته‌اند چه مذاکره‌ای داریم؟ بنابراین مذاکره‌ای در هیچ سطحی با آمریکایی‌ها صورت نخواهد گرفت.»

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

2 پاسخ

  1. فعلا اقتدار رهبر مقتدر جمهوری اسلامی منحصر شده به صدور فرمان های کش ندهید و رسانه ای نشود !

  2. رهبر جمهوری اسلامی در ادامه گفت: «نمایندگان مجلس از رئیس جمهوری که با بیش از ۲۳ میلیون رأی انتخاب شده است، سؤال می‌کنند و رئیس‌جمهور نیز با خونسردی و متانت به سؤال‌ها پاسخ می‌دهد و این معنای مردم‌سالاری دینی است.»
    به نظر میرسد که ایشان هیچ ایده‌ای از مردم سالاری ندارند. هم چینن فرموده ا‌ند که دولت پالایشگاه بسازد و بنزین وارد نشود. این آقایان علما در هر زمینه‌ای دانشمند هستند.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب