????زنده|فرماندار قم قول رسیدگی نیروهای امنیتی به تجمع فیضیه را داد

 

 


محمدعلی طاهری به ۵ سال حبس محکوم شد

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل محمدعلی طاهری گفت : دیوان عالی کشور با رد اعتراض ما، حکم قبلی پنج‌سال حبس برای موکلم را تایید کرده. امیدواریم طاهری را طبق وعده‌ای که داده‌اند در این هفته آزاد کنند؛ چرا که بیش از نصف حبس‌اش را تحمل کرده و می‌تواند آزاد شود./ایلنا


عارف: حاکمیت ما هستیم


فرماندار قم قول رسیدگی نیروهای امنیتی به تجمع فیضیه را داد

رضا سیار، فرماندار قم، اعلام کرد گزارشی از شعارهای تجمع طلاب در مدرسه فیضیه قم را به مقامات ارشد استان ارسال کرده است و گفت که دستگاه‌های امنیتی به این اتفاق رسیدگی خواهند کرد.

شعار عجیب علیه روحانی در مراسم روحانیون!

فرماندار قم درباره مجاز بودن این‌گونه تجمع‌ها گفته است:« این‌گونه تجمعات که در داخل دانشگاه یا حوزه برگزار می‌شود نیاز به مجوز ندارد، اما اگر افرادی غیر از دانشجویان یا طلبه‌ها در این تجمعات شرکت کنند یا مسئول برگزاری آن باشند، غیرقانونی است.»

صبح امروز علی مطهری، نایب رئیس مجلس گفته است که وزارت اطلاعات باید درباره این موضوع تحقیق کند.

علی مطهری، نایب رئیس مجلس ایران، از شعارهایی که در تجمع اخیر مدرسه فیضیه قم علیه دولت داده شد ابراز نگرانی کرده و گفت:« تاسف بیشتر زمانی به انسان دست می‌دهد که می‌بیند یکی از شعارهایی که روی تابلو حمل می شد، این بود: «ای آنکه مذاکره شعارت/ استخر فرح در انتظارت، اشاره به رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی.»

مطهری تاکید کرد که این شعار « می‌تواند سرنخی برای نحوه فوت آن مرحوم باشد که برای بسیاری از اذهان به صورت یک معما باقی مانده است. در واقع مفهوم این شعار این است که آقای رئیس‌جمهور، ما همان طور که سر آقای هاشمی را زیر آب کردیم سر تو را هم زیر آب خواهیم کرد.»

مطهری خواهان دخالت و پیگیری وزارت اطلاعات شده تا «شاید ماجرای فوت ناگهانی و غیرقابل باور رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز روشن شود.»


عملکرد شهرداران مناطق تهران را در یکسال گذشته

 


تعیین تاریخ برای حضور روحانی در مجلس تکذیب شد

حسینعلی امیری، معاون پارلمانی حسن روحانی تاریخ اعلام شده برای حضور و پاسخ‌گویی  روحانی در مجلس را تکذیب کرده و گفته تاریخی برای رفتن رئیس جمهور ایران به مجلس اعلام نشده است.

ساعاتی پیش دست کم دو نفر از نمایندگان از توافق با نماینده پارلمانی رئیس جمهور برای حضور روحانی در مجلس در تاریخ شش شهریور خبر داده بودند.قاسم شعله سعدی در تجمع اعتراض به نظارت استصوابی بازداشت شد

قاسم شعله‌سعدی، حقوقدان و نماینده سابق مجلس ایران، امروز در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران بازداشت شد.

شعله‌سعدی روز جمعه در پیامی ویدیویی گفته بود که به پیروی از محمد مصدق، برای مقابله با نظارت استصوابی در میدان بهارستان حاضر خواهد شد تا از انتخابات آزاد در ایران دفاع کند.

بنا بر گزارش‌ها آرش کیخسروی، وکیل و محمد نوری‌زاد، مستندساز و منتقد حکومت ایران هم همراه با آقای شعله‌سعدی بازداشت شده‌اند.


شورای نگهبان: لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی مغایر با موازین شرع است

شورای نگهبان قانون اساسی در ایران لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را مغایر با موازین شرع و قانون اساسی دانسته و آن را به مجلس برگردانده است.

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در توییتر خود گفته است این شورا، لایحه دولت را در چهار بند مغایر با موازین شرع و قانون اساسی دانسته است.

لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی، یکی از چهار لایحه‌ای است که دولت ایران برای راه نیافتن به فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی (FATF) ارائه کرده است.


 


حکم پرونده ثامن‌الحجج صادر شد

شعبه اول دادگاه کیفری یک استان تهران حکم سه متهم پرونده مؤسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج را صادر کرد.

حکم صادره هنوز به متهمان یا وکلای مدافع آنها ابلاغ نشده اما از زمان ابلاغ رأی به مدت ۲۰ روز قابل تجدیدنظر خواهی است.

پرونده مؤسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج، ۳۶۰ شاکی دارد که دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان این پرونده طی ۱۲ جلسه در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی باقری برگزار شد.

مشارکت در اخلال نظام اقتصادی کشور به نحو عمده بدون قصد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران و یا مقابله با آن، اتهام متهمان پرونده موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج است./تسنیم


https://twitter.com/sobhe_no/status/1030756365948542977


تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. در سالهای اولیه پیروزی انقلاب شکوهمند حاکم شرع دادگاه انقلاب گلپایگان متهمی را به جرم نگهداری چند گرم تریاک به حبس محکوم کرده بود ، ولی در حکم دادگاه قید شده بود که تریاک مکشوفه به متهم مسترد شود ، ظاهرا بر اساس احترام به مالکیت مشروع .
    در روایات حکمی در مورد پول حاصل از قاچاق وجود ندارد و اصولا قاچاق کالا و مواد مخدر خلاف شرع انور نیست و تروریسم اسلامی هم در واقع مبارزه با استکبار به فرماندهی نایب برحق امام زمان است ، لذا تصمیم شورای محترم نگهبان قابل پیش بینی بود !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »