مطابه افکار عمومی از مسئولین:

#فرزندت_کجاست؟

زیتون– کمپین #فرزندت_کجاست؟ ٬ جدیدترین واکنش افکار عمومی به انتشار پی در پی اخبار مربوط به فرزندان و وابستگان مسئولین٬ «ژن‌ خوب» است.

کاربران فضای مجازی با استفاده از این هشتگ از مسئولین خواستند تا مشخص کنند فرزندانشان کجا و به چه کاری مشغول هستند.

تا کنون تنها وزیر ارشاد، ظریف و حسام‌الدین آشنا و شهین دخت مولاوردی٬ مشاوران رییس جمهور به این سوال پاسخ داده‌اند.

ظریف گفته است تمام فرزندانش در ایران هستند و پسرش  لیسانس برق و فوق لیسانس مدیریت بازار دارد و با همسر و دخترش در تهران زندگی می کنند و استخدام هیچ جایی نیست در حوزه مدیریت بازار، کار مشاوره‌ای انجام می‌دهد. دخترش نیز طراح داخلی است و با همسر و دخترش در تهران زندگی می کنند و برخی اوقات طراحی داخلی برای دوستان و اقوام انجام می‌دهد.

آشنا نیز گفته که دو پسر دارد که اولی لیسانس از شریف دارد و فوق لیسانس از امیر کبیر و دنبال ادامه تحصیل و  و دومی یازدهم ریاضی است.

سید عباس صالحی وزیر ارشاد هم اعلام کرده که دو پسر و یک دختر دارد.  پسر اول فوق لیسانس دانشگاه تهران است. در تهران زندگی می‌کند. شغل ثابت ندارد و با برخی از موسسات در حوزه‌های پژوهشی به صورت پروژه‌ای همکاری می‌کند. پسر دوم خرداد امسال کارشناسی‌اش را از دانشگاه اصفهان گرفته است. دخترم کلاس چهارم را در  مدرسه‌ای دولتی گذرانده است.

در این بین محمدرضا عارف٬ رییس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان٬ رییس فراکسیون امید مجلس و رییس کمیسیون آموزش مجلس٬ بیش از دیگر مسئولین مخاطب این مطالبه قرار گرفته است.

در همین رابطه سینا رحیم‌پور٬ خبرنگار٬ با انتشار جدولی مناسب فرزندان مسئولان را مشخص کرده است:

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مطابه افکار عمومی از مسئولین:

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »