دادستان خاتمی را ممنوع التصویر کرده است

زیتون- قوه قضاییه مسئولیت ممنوع التصویری سیدمحمد خاتمی را برعهده گرفت. در نهایت پس از کش و قوس های فراوان قوه قضاییه مسئولیت سید محمد خاتمی را پذیرفت. رییس قوه قضایی در جلسه مسئولان عالی قضایی گفت: «دادستان تهران بنابر اختیارات و مستندات قانونی فردی را ممنوع التصویر کرده است. سخنگوی قوه قضاییه بارها این موضوع را مستنداً تبیین و تشریح کرده. در پاسخ به دبیر شورای عالی امنیت ملی مستندات این موضوع را اعلام کرده ام؛ با این وجود برخی ها اعلام کرده اند که این ممنوع التصویری درست نیست و هیچ مستند قانونی ندارد‎.

1453191790911_Amir Kholousi-8

ایسنا خبر داد که او در بخش دیگری از سخنانش، تخریب و زیر سئوال بردن توانمندی ها، تلاش ها و دستاوردهای نظامی، امنیتی و موشکی کشور را به بهانه آزادی بیان، خیانت به کشور و آرمان های جمهوری اسلامی ایران دانست و از دادستان های سراسر کشور خواست تمامی سخنان و تحرکات در این زمینه را رصد و با آن برخورد قانونی کنند. لاریجانی با تاکید بر اینکه دولت های سلطه به خوبی متوجه شده اند که نظام جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه حاضر به پذیرش سلطه آنها و دست برداشتن از ارزش هایی که موطن اصلی آن فطرت اصیل انسانی است، نخواهد بود افزود:« مردم انقلابی ایران نیز به دنبال روشنگری های حضرت امام(ره)، مقام معظم رهبری و روحانیت معظم دارای چنان بصیرتی شده اند که هرگز حاضر نیستند با فشارها و تهدیدهای دولت های سلطه از ارزش های خود دست بردارند.»

آملی لاریجانی ابراز برخی سخنان و اظهار نظرها درباره اینکه امروز زمان موشک نیست بلکه وقت مذاکره است را در شرایط کنونی کشور و جهان نادرست توصیف کرد و با بیان اینکه به کار بردن چنین تعابیری اگر آگاهانه باشد خیانت به کشور است، افزود:« اگر دانشمندان هسته ای و جوان های با استعداد ما نبودند و این میزان از غنی سازی را نداشتیم آیا غربی ها پای میز مذاکره می آمدند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی متفاوتر از نمونه های پیشین، بالا گرفته است. روند صعودی و چشمگیر طرفداران تحریم در

ادامه »

انتشار یادداشتی از سوی استاد محمد مجتهد شبستری مرا بر آن داشت تا به دلیل علاقه به ایشان و حساسیت نسبت به آینده‌ی مردم

ادامه »

مرگ ابراهیم رییسی چیزی را در معادلات سیاسی ایران تغییر داده است که بدون لحاظ کردن آن رفتن بر روش

ادامه »