پیام زهرا رهنورد به مناسبت درگذشت هما سلطانی

زیتون– زهرا رهنورد، از رهبران در حصر «جنبش سبز»٬ ضمن صدور پیامی ضمن صدور پیامی٬ در گذشت دختر عبدالفتاح سلطانی و معصومه دهقان را تسلیت گفت.

عبدالفتاح سلطانی از جمله فعالین حقوق بشر و وکیل دادگستری است که ۷ سال گذشته در حبس به سر برده است.

هما سلطانی٬ فرزند ۲۷ ساله این وکیل زندانی٬ شب گذشته در اثر ایست قلبی از دنیا رفت.

زهرا رهنورد در پیامی که توسط وب سایت کلمه٬ نزدیک به میرحسین موسوی٬ منتشر شده٬ تاکید کرد: «من در این حصر ظالمانه در سوگ او و سوگ آزادی های مشروع سر درگریبان غم و در پی راه حلی برای همه زندانیان هستم.»

این رهبر در حصر «جنبش سبز» در سوگ دختر جوان عبدالفتاح سلطانی و معصومه دهقان نوشت: «همای شیرین و پرنشاط را هیچ کس فراموش نمی‌کند، هنگامی که با قدم‌های استوار و روحی مقاوم همراه با مادر سلحشورش، خانم دهقان در حمایت زندانیان از پدر قهرمانش آقای عبدالفتاح سلطانی در جمع خانواده‌های زندانی حضور می‌یافت.»

به نوشته زهرا رهنورد غم و غصه و فراق حناقی است که روح را خفه و جان را مجروح می‌کند. اما تا کی می‌توان شاهد رنج مضاعف زندانیانی بود که «بسته پیشنهادی» حکومت برای آنان علاوه بر محنت زندان، از دست دادن عزیزان است که بخش عظیم تر رنج‌ها و مرگ آنها در این سال‌ها بیشتر درد فراق خویشانشان است تا تصادف و تقدیر:

– مادری پس از بازگشت از ملاقات فرزند زندانیش زیر ماشین رفت و جان سپرد!

– مادر و همسری پس از بازگشت از ملاقات زندانی در تبعیدشان در جاده‌های مرگزا در تصادفی هولناک کشته شدند.

– همسری، زن جوانی در فراق شوهر و فشار بار مسئولیت از بیماری سرطان از پای درآمد.

– مادری، زن قهرمانی در فراق دو فرزندش هر روز دچار عوارض گوناگون می شود.

– بانوی جوان دیگری، اهل سنت در کشاکش استرس‌های وارده و فشارهای مختلف زندگی ناشی از فشار امنیتی بیمار شد و جان سپرد و مسایل و موارد دیگر.

و حالا همای خوب و مهربان‌مان که پرکشید و رنج‌های آشکار و نهان خانواده و پدر و مادر سرافرازش…

ما خود شاهد مرگ والدین سالخورده و چشم به در دوخته امان بوده‌ایم.

کنار این مصیبت‌ها، مرگ‌های معلوم و مشکوک داخل زندان‌ها و خودکشی‌ها و … هست.

تا کی باید شاهد این «بسته پیشنهادی» شما باشیم؟ بس کنید! درهای زندان‌ها را باز کنید، در این وانفسای فشار بیگانه و فقر و فساد و فقدان آزادی‌ها و بیکاری جوانان و فشارهای نهادینه حال که نمی‌توانید قاتق نان ملت باشید، قاتل جانشان نباشید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. این شجره البته طیبه روحانیت در چه زمانی قاتق نان بوده اند ، در طول تاریخ از جهل و خرافات دامنگیر این مردم ارتزاق کرده و میکنند . بهترین راه برای شناخت این قوم و پی بردن به محتوای انبان علم علما ، گوش دادن به درس خارج فقه مراجع عظام تقلید از رادیو معارف مستقر در قم است .

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی و ثبات سیاست گذاری را در سطح جهان را ارزیابی سنجیده

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »

(در حاشیه مناظره داریوش محمدپور و آرش جودکی در  برنامه پرگار بی‌بی‌سی؛ اسلام‌هراسی یعنی چه؟) یکی از جدی‌ترین مولفه‌هایی که بعضی

ادامه »