حکم ورود سپنتا نیکنام به شورا موقت است

حجت‌الاسلام روانبخش، از شاگردان آیت‌الله مصباح و از مسوولان موسسه پرتو سخن در یادداشتی به موضوع سپنتا نیکنام وارد شده و معتقد است با وجود آنکه با رای‌گیری مجمع، ورود اهل کتاب به شوراها قانونی است اما باتوجه به «پیوست جدید» رهبر معظم انقلاب اسلامی به مجمع این حکم محل تردید است.

او به مصاحبه آیت‌الله شاهرودی اشاره کرده که گفته بود: «رهبر معظم انقلاب تاکید دارند که اگر مجمع، مصلحت دانست قانونی را که شورای نگهبان خلاف شرع و قانونی اساسی دانسته است بنا بر مصلحت تصویب کند باید زمان‌دار باشد و مطلق نباشد.» روانبخش در ادامه به رای مجمع اشاره کرده و می‌نویسد: «آنها متاسفانه مشخص نکرده‌اند این مصلحت تا چه زمانی ادامه دارد؟ یعنی مصلحت حضور اهل کتاب به شورای شهر مسلمانان تا چه زمانی است؟ یک سال؟ چند سال؟ بالاخره باید پایانی داشته باشد.»

او همچنین در رای‌گیری این مصوبه هم تشکیک کرده، می‌نویسد: «راستی تایید این مصوبه به نفع اهل کتاب چه منافعی برای برخی داشته است که در جهت حمایت از آن این همه تلاش کرده‌اند؟ البته هنوز برای افکار ‌عمومی روشن نشده است که تایید آن با دوسوم حاضرین بوده یا دوسوم از کل اعضا به آن رای داده‌اند.»


رئیس قوه قضائیه: اعلام قیمت ارز بر اساس محاسبات غلط است

رئیس قوه قضائیه ایران درباره بحران ارزی این کشور اظهارنظر کرده و گفته است: «اعلام قیمت ارز در برخی سایت ها براساس محاسبات غلط و معیارهای نادرست است».

Risultati immagini per ‫رئیس قوه قضائیه‬‎

او یک روز پس از رکوردشکنی قیمت دلار آمریکا و گذشتن آن از بهای ۱۱هزار تومان، در جلسه مسئولان عالی قضایی سخنرانی کرده و خطاب به دادستان ها، مقام های قوه قضائیه و نیروهای پلیس خواستار دخالت آنها برای مقابله با بحران ارزی شده است.احتمال قطع آب در تهران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام کرد:چنان‌چه شهروندان مصرف آب را مدیریت نکنند ممکن است در روزهای آینده با مشکل روبرو شویم چون مصرف آب در تهران در نقطه سربه‌سر تولید و مصرف قرار دارد.

هماهنگی لازم با شورای شهر انجام شده است تا قیمت آب برای مشترکان پرمصرف تا حدی افزایش یابد، ولی هم‌چنان تا قیمت واقعی فاصله بسیاری دارد./ شبکه خبرخط فقر بالاتر از ۳.۵ میلیون تومان است


طرح موضوع بازگشت نیروهای کار افغانستانی از ایران به افغانستان دز مجلس

علی‌رضا رحیمی، نماینده مجلس اعلام کرد: در یکی از جلسات محدود ولی مهم مجلس موضوع بازگشت نیروهای کار افغان از ایران به افغانستان مطرح شد.

Risultati immagini per ‫نیروهای کار افغانستانی در ایران‬‎

به گفته وی واحد پول افغانی بیش از تومان ما ارزش دارد و درآمدشان در اینجا بشدت کاهش یافته است.

بنابر این پیشنهاد شد سریعا بفکر تامین صدها هزار کارگر ساده در مشاغل خدماتی باشیم./ جمارانوزارت امور خارجه ایران: با این آمریکا قطعا امکان گفت‌وگو  وجود ندارد

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری خود اعلام کرد:با این آمریکا و این سیاست‌ها قطعا امکان گفت‌وگو و تعامل وجود نخواهد داشت و آمریکا نشان داده و می‌دهد که غیرقابل اعتماد است و طرف مطمئنی برای هیچ کاری نیست./ایران


بازداشت موقت نسرین ستوده تمدید شد


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول