گزارش نمایندگان مجلس از تلاش برای رفع حصر

زیتون– الیاس حضرتی٬ نماینده مجلس و قائم مقام حزب اعتماد ملی٬ خبر داد که او طی روندی مبنی بر لابی پشت پرده را برای رفع حصر کلید زده است.

او توضیح داد که در این راستا، بیش از۲۰ ملاقات پشت پرده انجام داده است و بر این اساس کمیته رفع حصر تشکیل شد.

حضرتی به ایلنا گفت: «دو بار با آقای اژه‌ای، دو بار با اقای شمخانی، دو بار با وزیر اطلاعات، با وزیر کشور و…. هر کسی که فکر می‌کردم موثر است، دیدار کردم. در آخرین مورد هم به آقای روحانی نامه‌نگاری کردم.»

این عضو فراکسیون امید با تاکید بر اینکه این نامه و ملاقات‌ها از این موضع بوده است که حصر برخلاف منافع ملی است، تصریح کرد: «من در این دیدارها گفتم به عنوان نماینده خانواده آقای کروبی، عضو حزب اعتماد ملی و… نیستم بلکه به عنوان نماینده مردم با شما حرف می‌زنم. من گفتم حصر به عنوان یک خسارت سنگین برای جمهوری اسلامی تبدیل شده است. چرا حل نمی‌شود؟ اگر فردا یک مسئله‌ای رخ بدهد چه کسی پاسخگو است؟»

الیاس حضرتی در همین رابطه به مسئولین حصر گفته است: «اگر بهانه شما نامه دادن است آقای موسوی که نامه نداده است، ایشان را آزاد کنید. ذات آقای کروبی نامه دادن است. حتی در قبر هم بگذارید، ایشان نامه و بیانیه می‌دهد ولی این حضر موضع‌ ایشان را تندتر می‌کند.»

از سوی دیگر علی‌رضا رحیمی٬ دیگر عضو فراکسیون امید به نقل از رییس جمهوری گفت که «از حصر فقط پوسته‌اش مانده است.»

 

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

2 پاسخ

  1. منافع ولی امر شرط است و نه منافع ملی ، بویژه در وضعیت روزافزون محبوبیت ولی امر در ایران و البته جهان اسلام !

  2. درست است که ج.ا و سپاه گلوگاه دنیا را در دست دارد و درست است که به اسانی میتواند این دو تنگه را ببندد ولی‌ این حرکت موجب خشم همه میشود. هزینه آن برای ایران گران تمام میشود چون کلی‌ از مردم بی‌گناه کشته، کلی‌ بنادر و شبکه برق نابود میشود. سئوال این است که آیا هزنیه مذاکره با امریکا بیشتر از بستن دو تنگه و نابودی ایران است

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب