زیتون– مجید انصاری٬ عضو مجمع روحانیون مبارز٬ با سخنان اخیرش٬ خشم جوانان اصلاح‌طلب را برانگیخت.

او اخیرا در مصاحبه‌ای با روزنامه ایران مدعی شد که «جوانان تندرو و احساسی» اصلاح طلب «جریان سومی» هستند که بدون در نظر گرفتن «محذورات اصلاح طلبان و آقای خاتمی» انتظاراتی فراتر از واقعیت دارند.

به گفته مجید انصاری انتظارات «جوانان تندرو» فراتر از «توان و یا مصلحت ملی» است.

این سخنان مجید انصاری که سابقه چند دوره نمایندگی مجلس٬ عضویت در دولت‌های اصلاحات و اعتدال را دارد٬ خشم جوانان اصلاح طلب را برانگیخت.

خرداد ماه امسال ۱۰۰ فعال سیاسی جوان اصلاح‌طلب در نامه‌ای به محمد خاتمی، ضمن انتقاد از به گفته آنان، قدرت گرفتن «بروکرات‌ها و محافظه‌کاران» در شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، خواستار تغییر ترکیب این شورا و تشکیل «نهاد ملی اصلاحات» شدند.

نویسندگان این نامه که روز سه‌شنبه ۲۲ خرداد در خبرگزاری ایلنا منتشر شد، همچنین هشدار داده‌اند که در صورت «بی‌توجهی» به این توصیه‌ها «بیم آن می‌رود که حتی نام و اعتبار» محمد خاتمی نیز در انتخابات آینده «برای جذب آرای مردم موثر نیافتد».

در بیانیه یاد شده از این موضوع که جریان اصلاحات، ۲۱ سال پس از دوم خرداد هنوز «از سامان سیاسی متناسبی برخوردار نیست» انتقاد شده است.

به گفته نویسندگان این بیانیه، تشکیل شورای مشورتی و سپس شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در سال‌های گذشته «راهکاری کارآمد و گامی به جلو بود» اما نحوه تعیین فهرست انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر نشان داد که عملکرد این شورا و ساختار و ترکیب آن «دچار ضعف‌ها و نقایص جدی‌ است».

بازگشت به صفحه اول