واکنش گسترده «جوانان اصلاح‌طلب» به سخنان مجید انصاری

زیتون– مجید انصاری٬ عضو مجمع روحانیون مبارز٬ با سخنان اخیرش٬ خشم جوانان اصلاح‌طلب را برانگیخت.

او اخیرا در مصاحبه‌ای با روزنامه ایران مدعی شد که «جوانان تندرو و احساسی» اصلاح طلب «جریان سومی» هستند که بدون در نظر گرفتن «محذورات اصلاح طلبان و آقای خاتمی» انتظاراتی فراتر از واقعیت دارند.

به گفته مجید انصاری انتظارات «جوانان تندرو» فراتر از «توان و یا مصلحت ملی» است.

این سخنان مجید انصاری که سابقه چند دوره نمایندگی مجلس٬ عضویت در دولت‌های اصلاحات و اعتدال را دارد٬ خشم جوانان اصلاح طلب را برانگیخت.

https://twitter.com/GhadimiMehdi/status/1018782723811565568

خرداد ماه امسال ۱۰۰ فعال سیاسی جوان اصلاح‌طلب در نامه‌ای به محمد خاتمی، ضمن انتقاد از به گفته آنان، قدرت گرفتن «بروکرات‌ها و محافظه‌کاران» در شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، خواستار تغییر ترکیب این شورا و تشکیل «نهاد ملی اصلاحات» شدند.

نویسندگان این نامه که روز سه‌شنبه ۲۲ خرداد در خبرگزاری ایلنا منتشر شد، همچنین هشدار داده‌اند که در صورت «بی‌توجهی» به این توصیه‌ها «بیم آن می‌رود که حتی نام و اعتبار» محمد خاتمی نیز در انتخابات آینده «برای جذب آرای مردم موثر نیافتد».

در بیانیه یاد شده از این موضوع که جریان اصلاحات، ۲۱ سال پس از دوم خرداد هنوز «از سامان سیاسی متناسبی برخوردار نیست» انتقاد شده است.

به گفته نویسندگان این بیانیه، تشکیل شورای مشورتی و سپس شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در سال‌های گذشته «راهکاری کارآمد و گامی به جلو بود» اما نحوه تعیین فهرست انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر نشان داد که عملکرد این شورا و ساختار و ترکیب آن «دچار ضعف‌ها و نقایص جدی‌ است».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

4 پاسخ

  1. اصلاح طلبان و از جمله خاتمی مثل اصولگراها نیستند که با روبرو شدن با واقعیتها رفتار کوچه علی چپ پیش بگیرند ! اونها الان خوب فهمیدند که پافشاری روی اراجیفی که به اسم اصلاح طلبی به خورد خلق الله ظرف بیست سال گذشته برای جلوگیری از سرنگونی نظام میدادند تاریخ مصرفش تمام شده و دیگه ابائی هم ندارند که اصل قضیه رو به زبون بیارند و بگویند ما تا امروز بعنوان سوپاپ اطمینان بودیم و قصد این رو هم نداشتیم که چیزی رو تغییر بدیم” مگه خاتمی در دانشگاه و در اخرین ملاقات با دانشجویان در اخرین روزهای ریاست جمهوریش با فریاد نگفت از من انتظار این رو نداشته باشید در مقابل نظامی بایستم که بهش اعتقاد دارم! حالا این نظام محتواش هر چی میخواد باشه براش مهم نیست حتی اگه شبه اسلامی باشه.

  2. خاتمی و حسن خمینی مجبورند تحقیر ها را تحمل کنند چون اگر این نظام تغییر کند اینان وضعی بسیار بدتر دارند و کمتر از زندان جایگاهی ندارند

  3. اخوان انصاری بلاجهت در جمهوری اسلامی فقط به بدلیل خدمت در ربیت خمینی از سفره ویا گوشت قربانی القلاب بهره وری دارند ودکان دونبش شان در تشخیص مصلحت ومجمع روحانیون باز وساندویج دونونه با نوشابه طمع اصلاح طلبی والبته بدون گاز مصرف می کنند

  4. هیچ چیز مهمتر از مصلحت نیست ، لاسیما برای کسانی که از زیارتنامه خوانی و قران خوانی برای اهل قبور به بالاترین مناصب حکومتی رسیدند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب