خلبان افشاگر بازداشت شد

زیتون– امین امیرصادقی، خلبانی که پیشتر در برنامه حالا خورشید درباره عدم ایمنی پروازهای داخلی صحبت کرده بود، بازداشت شد. او با انتشار ویدیویی در اینستاگرام، از بازداشت خود خبر داده است.

در شبکه‌های مجازی این ویدئو بارها بازنشر شده و لحظه دستگیری کمک خلبان یک شرکت هوایی در ایران را نشان می‌دهد.

در این ویدئو امین امیرصادقی، کمک خلبان شرکت هواپیمایی سپهران، در داخل خودروی خود می‌گوید که کلانتری هفت‌چنار تهران دارد او را »بخاطر جان مردم بازداشت می‌کند.»

مامور نیروی انتظامی که در ویدئو دیده نمی‌شود از آقای امیرصادقی می‌خواهد که موبایلش را تحویل دهد و پخش زنده در اینستاگرام را قطع کند.

امین امیرصادقی، خلبانی که انتقادهایش را نسبت به عملکرد شرکت‌های هوایی ایران در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده بود، صبح روز ۱۹ تیرماه در برنامه‌ای که رضا رشیدپور آن را اجرا می کند، شرکت کرد. او اعلام کرد که حدود سه هفته بدون Break 3 یعنی ترمز سوم با هواپیمای بویینگ ۷۳۷ پرواز کرده است.

خلبان امیرصادقی در پاسخ به این سئوال رشیدپور که «چرا می پرید؟» گفت: «یک سری اجبار هست. من این کار را نکردم، آقای حسینی اینکار را نکرده و یک سری اتفاقاتی برایمان افتاده. متاسفانه در دنیای مجازی دیدم که نوشته‌اند اخراجش کرده‌اند که آمده و این حرف‌ها را می‌زند. این‌طور نیست! من تا آخر سال ۹۷ با شرکت صافات قرارداد دارم.»

سازمان هواپیمایی کشوری روز یکشنبه گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که این سازمان به‌صورت مستمر نظارت بر شرکت‌های هواپیمایی را در دستور کار خود دارد و در صورت مشاهده هرنوع مغایرتی با الزامات و استانداردهای این سازمان، تا زمان اصلاح و رفع یافته‌ها، پیگیری لازم انجام می‌شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. وقتی قرار نیست که علت سقوط هواپیماها به اطلاع مردم برسد و کسی هم مقصر شناخته نمیشود , عدم پرواز هواپیما به علت خرابی ترمز سوم خلاف شرع است !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »