شکایت جدید علیه سپنتا نیکنام در دیوان عدالت

معاون سیاسی استاندار یزد از ثبت شکایت جدید علیه نیکنام در دیوان عدالت اداری خبر داد.

به گفته محمدعلی طالبی «دیوان عدالت اگر نظر خودش را درباره این شکایت اعلام کند، حضور نیکنام در شورای شهر یزد منتفی می‌شود. مجمع تشخیص برای اعلام نظر درباره نیکنام وقت کشی می‌کند.»/ همشهریمحمود صادقی: بعضی نمایندگان مجلس دهم در طرح تحقیق از شهرداری  رشوه گرفتند

محمود صادقی نماینده مجلس، در نشستی بدون ذکر نام، اعلام کرد شماری از نمایندگان مجلس دهم در جریان بررسی طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران رشوه‌هایی چون کارت پول و حق تراکم گرفته اند./ایسنا Risultati immagini per ‫انجمن حمایت از حقوق کودکان‬‎


اعتراض انجمن حمایت از حقوق کودکان به پخش اعترافات مائده هژبری از صدا و سیما

انجمن حمایت از حقوق کودکان در بیانیه‌ای با اشاره به پخش اعتراف تلویزیونی یک دختر ۱۷ ساله از صدا و سیما، آن را «نماد مشخص و بارز خشونت علیه کودکان» توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، در بیانیه این انجمن با اشاره به شیوه پخش اظهارات یک دختر ۱۷ ساله که ویدئوهای رقص او در اینستاگرام موجب برخورد با او و انتشار اظهاراتش در تلویزیون شده بود، شیوه گفت‌وگو با او «تلخ و رعب‌انگیز در حالتی از استیصال» توصیف شده و با پرسش درباره اهداف پخش این تصاویر آمده که این اقدام «در واقع قدرت‌نمایی در مواجهه با نوجوانی است که به عنوان فردی زیر ۱۸ سال، کودک قلمداد می‌شود.»


ممنوعیت داستان‌خوانی با شکایت بسیج


رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: فقط می‌توانیم برای ۵۰ میلیون نفر غذا تولید کنیم


 


یک تا ۱۰ سال حبس، محکومیت احتمالی ناظم مدرسه معین

یک منبع مطلع درباره جلسه دادگاه ناظم مدرسه معین به تسنیم گفت: در دادسرای برای ناظم مدرسه معین ۶ عنوان اتهامی در نظر گرفته شد اما نهایتاً دادگاه ماده ۱۳۲ قانون مجازات اسلامی مبنی بر تعدد معنوی را اعمال کرد. دادگاه معتقد است، متهم پرونده، فعل واحد با عناوین متعدد مرتکب شده و ماده ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی مبنی بر تشویق به فساد و فحشا را برای ناظم درنظر گرفته که مجازات آن در قانون از یک تا ۱۰ سال حبس است.

در جلسه دادگاه ۹ نفر از اولیاء دانش آموزان و دو نفر از خود دانش‌آموزان حضور داشتند و جلسه دادگاه از ساعت ۱۱ تا ۱۶ و ۳۰ دقیقه روز شنبه طول کشید و در یک جلسه، محاکمه انجام شد.


صدا و سیما با ارز دولتی ذرت برای خوراک دام وارد کرد


صدا و سیما علت پخش اعترافات نوجوان رقصنده را اعلام کرد: خانواده‌ها قَسَمِمان دادند

محمدحسین رنجبران، مدیرکل روابط عمومی صداوسیما در پاسخ به موج انتقادات از مستند‌ «بیراهه» درباره پخش اعتراض تلویزیونی نوجوان رقصنده گفت: برخی خانواده‌ها با ما تماس می‌گیرند و می‌گویند ما مذهبی نیستیم اما به حفظ حیا و حرمت خانواده اعتقاد داریم و ما را قسم می‌دهند که برنامه‌هایی بسازید تا جلوی فضای مجازی افسارگسیخته را بگیرد و به خانواده‌ها آگاهی دهد.
وی همچنین تاکید کرد که « برای این افراد حکم قضایی صادر شده بوده و مقام قضایی از ما خواسته بود تا موضوع این افراد حتما رسانه‌ای شود.»

مدیرکل روابط عمومی صداوسیما در پاسخ به انتقادات وارده گفت: از حملات غرض‌ورزانه برخی در داخل و خارج اصلا متعجب نشدم. تقریبا برای مردم عادی هم روشن‌شده که این موج رسانه‌ای علیه رسانه ملی عادی نیست و با نقد سازنده فاصله بسیار دارد.
با این وجود تاکید کرد: در میان تخریب‌های فراوان، برخی به روش ساخت برنامه انتقاد رسانه‌ای داشتند که بحث کارشناسی است و شاید من هم حرف‌هایی دراین‌باره داشته باشم./روزاروزخبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

 

 

بازگشت به صفحه اول