پزشکی قانونی وقوع تجاوز را تایید کرد

اعلام جرم دادستان کل کشور علیه امام جمعه ایرانشهر

زیتون– محمدجعفر منتظری٬ دادستان کل کشور٬ با کذب خواندن خبر تجاوز به گروهی از دختران در ایرانشهر، از تحت تعقیب قرار گرفتن عامل انتشار این گزارش‌ها خبر داد.

جمعه گذشته، مولوی طیب ملازهی، امام جمعه اهل تسنن شهرستان ایرانشهر، در خطبه‌های نماز عید فطر از «تجاوز به ۴۱ دختر» در این شهرستان سخن گفت. مقام‌های قضایی سیستان و بلوچستان تجاوز به ۴۱ نفر در این منطقه را با این دلیل که تنها سه نفر از زنان مورد تجاوز قرار گرفته شکایت کردند٬ تکذیب کردند.

به گفته داستان زاهدان «اتهامات مطرح شده از سوی آنان مربوط به یکی دو روز اخیر نبود و یکی از خانم ها مدعی شد دی ماه پارسال، یکی دیگر اردیبهشت و دیگری خردادماه مورد تجاوز قرار گرفتند.»

علی موحدی‌راد در ادامه تاکید کرد که از سه شاکی یادشده فقط یک نفر حاضر به انجام معاینات پزشکی در پزشکی قانونی شده است.

محمدجعفر منتظری امروز در این مورد گفت شکایتی از سوی دو یا سه نفر از بانوان انجام شده که به گفته دادستان کل کشور «باید دید موضوع در چه حدی و به چه کیفیتی بوده است و آیا شکات به شکایت خود باقی هستند یا خیر؟» آقای منتظری با بیان اینکه «این ماجرا به این کیفیتی که مطرح شده دروغ محض است» از ادامه بررسی‌ها و پیگیری ویژه دادستانی کل در مورد این موضوع خبر داد.

دادستان کل کشور در ادامه با «ابراز تاسف» از اینکه گویا «عده‌ای در کشور و با توجه به شرایط موجود برای پرداختن به اخباری که هیچ مبنا و منشا صحیحی ندارد مامور هستند»، افزود: «متاسفانه عده‌ای اذهان عمومی را مورد هجوم خبر دروغین خود قرار داده و تشویش اذهان عمومی می‌کنند ولی بحث مهم این است که باید موضوع ریشه‌یابی شود.»

ایرنا خبر داد که محمدجعفر منتظری همچنین از دستور به مراجع ذی‌صلاح قضایی برای یافتن منشا و تحت تعقیب قرار گرفتن عامل انتشار این خبر کذب خبر داد و گفت: «کسی که چنین خبری را ساخته و بی‌مبنا در یک جمع عمومی و مراسمی اعلام کرده است حتما باید بتواند این ادعا را اثبات کند. در غیر این صورت این اقدام با عنوان اتهامی تشویش اذهان عمومی به موجب قانون قابل تعقیب خواهد بود.»

دادستان کل کشور در حالی این سخنان را بر زبان آورد که رضا عبدی٬ مدیرکل پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان٬ وقوع حداقل یک مورد تجاوز را تایید کرد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان به ایرنا گفت: «فرد ۲۴ ساله ای که امروز (دوشنبه) به پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان مراجعه کرد، مورد اذیت، آزار، تجاوز به عنف و آدم ربایی قرار گرفته بود.»

به گفته رضا عبدی علائمی از تجاوز و آزار در وی مشهود بود که نتیجه بررسی های انجام شده به مراجع قضایی اعلام و از طریق آنها اعلام نظر خواهد شد.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

3 پاسخ

  1. پی نوشت – ورود آیت الله دادستان به این پرونده ضرب المثل برداشتن چوب و عکس العمل گربه دزد را تداعی میکند !

  2. دادستان محترم کل کشور نگران است که در صورت رواج اینگونه شکایات و افشاگریها عدالت خیلی ها زیر سئوال برود ف از جمله شخص حضرتعالی !
    ورود دادستان کل کشور به پرونده شکایت ، به قول ایشان ، سه نفر در شهر دورافتاده یی چون ایرانشهر طبیعی نیست !!

  3. باید خود خود دادستان را تحت شدید ترین تعقیب ملی دینی میهنی قرار داد و به اشد مجازات محکومش کرد

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب