زیتون– تعدادی از هنرمندان اعلام کردند که در اعتراض به وضعیت کشور و بی‌توجهی دولت به اولویت‌های وعده داده شده٬ در مراسم افطاری روز چهارشنبه حسن روحانی شرکت نخواهند کرد.

پرویز پرستویی٬ امین تارخ٬ مهناز افشار، آناهیتا همتی، مازیار میری،‌ برزو ارجمند، شیلا خداداد، سارا بهرامی،‌‌ پرستو گلستانی٬ احسان کرمی٬ کیوان ساکت٬ فریبا کوثری٬ حمیدرضا آذرنگ و فلور نظری از جمله هنرمندانی هستند که با انتشار متن‌هایی اعتراضی در شبکه‌های اجتماعی٬ این تصمیم خود را اعلام کرده‌اند.

هنرمندان با استفاده از هشتگ «ما به افطاری نخواهیم رفت»،‌ دلایل شرکت نکردن خود در این مراسم را ‌مشکلات اقتصادی و اجتماعی ایران و رسیدگی نشدن به آنها عنوان کرده‌اند.

هنرمندان مسائلی مانند فقر٬ وضعیت نابسامان زلزله زدگان کرمانشاه٬ فیلتر تلگرام٬ آلودگی هوا و مرگ در محرومیت ناصر ملک‌ مطیعی و …. را به عنوان دلایل‌شان برای عدم شرکت در مراسم افطاری رییس جمهوری معرفی کردند.

پرویز پرستویی در پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشته که «با توجه به شرایط بد اقتصادى و روحى مردم کشورمان باور این حقیر بر این استوار است که چنین گردهم‌آیى‌هایى که مستلزم صرف هزینه‌هاى زیاد است (و تعدادشان هم کم نیست) شاید حداقل از نگاه بنده و تعدادى از همکارانم چندان ضرورى نباشد.»

او با اشاره به اینکه هدف روحانی از این مهمانی٬ «شنیدن حرف‌ها و بیان مشکلات جامعه هنرى از زبان آنهاست»٬ افزوده که «تجربه چند سال اخیر نشان داده که شما حتى بیش از ما به این مشکلات واقفید و آنها را به بهانه‌هاى مختلف بیان می‌دارید.»

آناهیتا همتی٬ بازیگر سینما، نیز نوشته است: «در شرایطی که مردم با فقر دست‌وپنجه نرم می‌کنند و کوچکترین اعتراضی سرکوب می‌شود حضور خود را در مراسم افطاری رئیس‌جمهوری جایز نمی‌داند.»

پرستو گلستانی نیز نوشته که «وقتی مردم ما به سختی زندگی می‌کنند٬ و حتی دسته‌ای از مردم سفره سحری‌شان خالی است٬ این افطاری‌ها از گلویم پایین نمی‌رود. پس نخواهم آمد.»

شیلا خداداد هم خطاب به روحانی نوشته که «باز چه کمکی از دست ما بر می‌آید؟ باز هم نیاز به حمایت هنرمندان و نخبگان و ورزشکاران دارید؟»

از سوی دیگر برخی از کاربران شبکه‌های مجازی با طرح این سوال که اگر این دعوت از سوی رهبر جمهوری اسلامی بود٬ نیز می‌توانستید دعوت را رد کنید٬ به این رفتار هنرمندان واکنش نشان دادند.

بازگشت به صفحه اول