نتانیاهو مدعی شد: جمهوری اسلامی به دنبال برنامه محرمانه ساخت سلاح هسته‌ای هست

زیتون– بنیامین نتانیاهو٬ نخست‌وزیر اسرائیل٬ طی برنامه‌ای از پیش اعلام شده٬ مدعی شد که جمهوری اسلامی به دنبال برنامه ساخت سلاح هسته‌ای هست.

او شامگاه امروز (دوشنبه) با حضور در وزارت دفاع این کشور، آنچه را که «اسناد و مدارک» پیشرفت محرمانه هسته‌ای ایران و «فریب جهانیان» از سوی تهران نامید، در اختیار رسانه‌ها گذاشت.

به گفته بنیامین نتانیاهو، این مدارک شامل آرشیو برنامه‌های هسته‌ای محرمانه ایران در پروژه «عماد»، «یک دستاورد بزرگ اطلاعاتی» از چیزی است که «جهان تا به حال ندیده بود.»

به گزارش رادیو فردا نخست وزیر اسرائیل افزود است که این کشور می‌تواند سند «جدید و قاطعی» را فاش کند که نشان می‌دهد ایران فعالیت ساخت سلاح هسته‌ای خود را مخفی کرده است.

او با نشان دادن طرح‌ها و نقشه‌هایی مدعی شد که ایران برنامه ساخت سلاح اتمی خود را به نقاط مخفی منتقل کرده است.

نتانیاهو جمهوری اسلامی را به «دروغگویی بی‌شرمانه» درباره ماهیت فعالیت هسته‌ای خود متهم کرد و گفت که برنامه جامع اقدام مشترک راه را برای دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای فراهم کرده است.

او از پروژه‌ای مخفی به نام «عماد» سخن گفت که در آن طراحی، ساخت و آزمایش کلاهک‌های هسته‌ای دنبال می‌شود.

نخست‌وزیر اسرائیل افزود فعالیت‌های مخفی اتمی ایران در راستای تولید کلاهک‌هایی معادل «پنج بمب فرود آمده بر هیروشیما» است که قرار است روی موشک‌های بالستیک سوار شوند.

او همچنین مدعی شد که اسرائیل «کپی دقیقی» از آرشیو هسته‌ای ایران مشتمل بر ۵۵ هزار فایل در اختیار دارد.

این مدارک بدست موساد، سازمان جاسوسی و ماموریت‌های ویژه این کشور، افتاده است و دستور مشخص یوسی کهن، رئیس موساد، بوده است.

دهها پرونده و سی‌دی که نخست‌وزیر اسرائیل آن را «اسناد حقیقی ایرانی» نامید، به گفته او، از چند هفته پیش در اختیار این کشور قرار گرفته است. پرونده‌ها و سی‌دی‌های متعددی در کمدهایی در برابر رسانه‌ها قرار گرفته بود.

 

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

یک پاسخ

  1. خاک بر سر ماموران اطلاعاتی ما از سپاه گرفته تا وزارت اطلاعات که فقط بلدند دنبال تار موی دختران ومنتقدان دگر اندیش و دلسوز این مملکت بگردندو خیلی راحت ماموران موساد به حساس ترین پایگاههای نظامی ما نفوذ کرده واینگونه به منافع ملی ایران ضربه می زنند.اگر ماموران اطلاعات بجای شکار دگر اندیشان بدنبال جاسوسان موساد می گشتند شاید هیچگاه ای اسناد بدست جنایتکاری مثل نتانیاهو نمی رسید که این گونه روی انها مانور بدهد و کشور مارا تهدید کند

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب