زیتون– رسانه‌های سوری صبح امروز گزارش‌هایی حاکی از کشته شدن شماری از نیروهای ایرانی در حمله موشکی یکشنبه شب به یک پایگاه نظامی سوریه منتشر کردند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه امروز (دوشنبه) گزارش دادد که اکثر ۲۶ کشته در حملات موشکی شامگاه یکشنبه به پایگاه‌های ارتش سوریه، نیروهای اعزامی از ایران بودند.

شماری از موشک‌ها در حملات یکشنبه شب به اطراف فرودگاه نظامی نیرب در حلب اصابت کرده بود. مقر تیپ ۴۷ ارتش سوریه، در حومه شهر حما، که پیشتر به عنوان یکی از مراکزی که نیروهای اعزامی از ایران در آن جذب می شوند، شناخته شده است.

ارتش سوریه بعد از مدت زمانی کوتاه، بامداد دوشنبه وقوع حملات به پایگاه‌ها را تأیید کرد و منبع شلیک موشک‌ها را «پایگاه‌های آمریکایی و انگلیسی» واقع در شمال اردن نامید.

انتشار اخبار این حمله موجب داغ شدن هشتگ انتقام بگیرید در توییتر شد.

برخی از کاربرانی که خود را ارزشی می‌نامند٬ عامل این حمله را اسرائیل معرفی کرده و خواستار واکنش دولت و نظام به کشته شدن چند تن از اعضای «جبهه مقاومت» شدند.

اگرچه این موج با تکذیب ایران فرو نشست.

به گزارش ایسنا، یک منبع آگاه در نیروهای مسلح، خبرسازی برخی رسانه های خارجی را مبنی بر کشته شدن شماری از نیروهای «مستشار ایرانی» در جریان حمله به حومه شهر «سلحب» در ریف غربی حماه را تکذیب کرد.

فرمانده سپاه فاطمیون نیز کشته شدن اعضای این لشکر را تکذیب کرد.

بازگشت به صفحه اول