ترکیه حمله به سوریه را ستود

ایران حمله موشکی به سوریه را به شدت محکوم کرد

زیتون– وزارت امور خارجه ایران در بیانیه ای حملات موشکی آمریکا و متحدانش به خاک سوریه را به شدت محکوم کرد و نسبت به آثار و تبعات منطقه ای و فرامنطقه ای آن هشدار داد.

ایالات متحده آمریکا، به همراه هم‌پیمانانش بریتانیا و فرانسه، سحرگاه شنبه  به سوریه حمله هوایی کردند.

وزارت دفاع آمریکا،‌ پنتاگون، اعلام کرد که این حمله در پی دستیابی به مدارک قاطعی از حمله شیمیایی نیروهای بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، به شهر دوما انجام شده است . به گفته پنتاگون، در حمله به این شهر واقع در حومه دمشق، دستکم از گاز کلر استفاده شده است.

 

در بیانیه وزارت امور خارجه تاکید شده که «این تجاوز» نقض آشکار قوانین و موازین بین المللی و نادیده گرفتن حق حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه است.

در ادامه این بیانیه آمده است: «بی شک آمریکا و متحدانش، که بدون وجود هیچگونه سند و مدرک اثبات شده ای و قبل از اعلام نظر نهایی سازمان منع و گسترش سلاح های شیمیایی علیه سوریه اقدام نظامی کرده اند و خود را در جایگاه قاضی و پلیس جهانی فرض کرده اند، مسئول تبعات و عواقب منطقه ای و فرامنطقه ای این ماجراجویی هستند و باید پاسخگوی پیامدهای آن باشند.»

از سوی دیگر یدالله جوانی٬ معاون سیاسی سپاه٬ نیز با اشاره به حمله به سوریه گفت: «اقدام آمریکا و کشورهای انگلیس و فرانسه در حمله به سوریه یک تجاوز آشکار است و مشروعیت ندارد. خصوصاً در شرایطی که قرار بود کمیته حقیقت‌یاب ادعای آمریکا مبنی بر استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی را بررسی کند و دمشق نیز زمینه را فراهم کرده بود. »

علاء‌الدین بروجردی٬ رییس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس نیز در گفت‌وگو با شبکه العالم مدعی شد که پس از این تجاوزات همبستگی با ملت سوریه چندین برابر می شود.

دیگر متحد ایران در سوریه اما از این حمله استقبال کرد.

ترکیه از حملات آمریکا و متحدانش علیه سوریه استقبال کرده و آن را «پاسخی مناسب» خوانده است.

وزارت خارجه ترکیه صبح شنبه از حملات آمریکا و بریتانیا و فرانسه پشتیبانی کرد. وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه خود این حملات را اقدامی «شایسته» در برابر حکومت بشار اسد نامید.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ترکیه حمله به سوریه را ستود

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی و ثبات سیاست گذاری را در سطح جهان را ارزیابی سنجیده

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »

(در حاشیه مناظره داریوش محمدپور و آرش جودکی در  برنامه پرگار بی‌بی‌سی؛ اسلام‌هراسی یعنی چه؟) یکی از جدی‌ترین مولفه‌هایی که بعضی

ادامه »