ساعاتی پس از دستور دادستان، نجفی استعفا داد

زیتون– محمدعلی نجفی٬ دوباره استعفا داد.

استعفای دوم شهردار تهران ساعتی پس از آن رسانه‌ای شد که دادستان کل کشور از عدم موافقت شورای شهر با استعفای اول او انتقاد کرده بود.

رییس شورای شهر تهران استعفای مجدد محمدعلی نجفی را تأیید کرد.

روز گذشته (یکشنبه) اعضای شورای شهر تهران با اکثریت آرا با استعفای نجفی به عنوان شهردار تهران مخالفت کردند.

به گزارش ایسنا از بیست عضو شورای شهر تهران تنها چهار عضو با استعفای نجفی موافقت کرده و ۱۶ عضو مخالف بودند.

محمدعلی نجفی شهردار تهران، بعد از هفت ماه اداره شهر، اسفندماه سال گذشته٬ استعفای کتبی خود را به شورای شهر داده بود.

محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور صبح امروز (دوشنبه) ضمن انتقاد از تصمیم شورای شهر تهران در نپذیرفتن استعفای شهردار، از محمد علی نجفی، شهردار پایتخت خواست که یک‌بار دیگر استعفا کند.

محمد جعفرمنتظری یک روز پس از مخالفت شورای شهر تهران با استعفای نجفی گفت به عنوان مدعی‌العموم اعلام می‌کند که مسئولیت ناتوانی احتمالی شهردار در مدیریت شهر بر عهده شورای شهر تهران است.

دادستان کل کشور افزود که شهردار به دلیل بیماری استعفا کرده و رای‌گیری شورای شهر تهران برای پذیرش این استعفا را «بساط سیاست‌بازی» توصیف کرد.

محسن هاشمی در رابطه با استعفای مجدد شهردار تهران به ایلنا گفت که پس از مخالفت شورای شهر با استعفای نجفی، او «طی نامه‌ای ضمن تشکر از اعتماد و حمایت شورا، اظهار کرده که با نظر پزشک معالج خود، جهت انجام عمل جراحی و آغاز درمان امکان ادامه حضور در مسئولیت را ندارد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش داده بودند. انگار مثلا سلاح بیولوژیکیول کردن توو استان 🤣مدیریت فشل. هرکی به هرکی. خر

ادامه »

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی

ادامه »