۰۸ فروردین ۱۳۹۷

????زنده|کاردار یونان در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد

کاردار یونان در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد

سخنگوی وزارت خارجه ایران خبر داد که به دنبال حمله یک ناشناس به کارمند سفارت ایران در آتن، کاردار یونان در تهران احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به وی ابلاغ شد.

بهرام قاسمی گفت:مدیر کل تشریفات وزارت امور خارجه ضمن ابلاغ اعتراض شدید ایران به کاردار یونان خواستار بررسی فوری موضوع و شناسایی هویت و انگیزه فرد مهاجم شد و لزوم تامین امنیت سفارت و کارکنان آن را به وی گوشزد کرد.

 


احتمال وضع تحریم‌های جدید اروپا علیه ایران

خبرگزاری رویترز به نقل بعضی از دیپلمات‌ها که نامشان را ذکر نکرده گفته نمایندگان اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه (هشتم فروردین) درباره پیشنهاد تحریم‌های جدید علیه ایران گفتگو کرده‌اند.

به گفته این دیپلمات‌ها، ممکن تصمیم در این باره در نشست ماه آینده وزاری خارجه این اتحادیه در بیست و هفتم فروردین نهایی شود.

بر اساس مدارکی که به دست رویترز رسیده، فرانسه، بریتانیا و آلمان با اشاره به « برنامه موشکی بالستیک ایران و نقش این کشور در جنگ سوریه» خواستار تحریم‌های جدیدی علیه تهران شده‌اند.

هدف آنها از این پیشنهاد، متقاعد کردن آمریکا به ماندن در توافق اتمی قدرت‌های بزرگ جهانی با ایران، موسوم به برجام است./بی بی سی فارسی


فعال حقوق دراویش: یکی از دراویش گنابادی را تهدید به تجاوز به همسر باردارش کرده‌اند


قوه قضائیه خبر تغییر رییس این قوه را رد کرد

خبرگزاری میران، وابسته به قوه قضائیه اخبار مربوط به تغییر ریاست این قوه را رد کرده است.

میزان به نقل از «یک مقام آگاه» این خبر را تکذیب کرده و گفت: «تصمیمی در این خصوص وجود ندارد.»

صادق آملی لاریجانی از سال ۱۳۸۸ریاست قوه قضائیه را عهده دار بوده است.


وضعیت وخیم صالح الدین مرادی از دراویش گنابادی


۲۸۳  ایرانی زندانی در ترکمنستان به ایران منتقل می‌شوند

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امورخارجه  امروز اعلام کرد:به دنبال سفر حسن روحانی، رییس جمهور به عشق آباد ۲۸۳ زندانی ایرانی در ترکمنستان به ایران منتقل می شوند.

Risultati immagini per ‫سفر حسن روحانی، رئیس جمهور به عشق آباد‬‎


خانه ۷۳ کپرنشین در سیستان و بلوچستان سوخت


شترسواری در زاینده رود


دولت بهار: بقایی از امروز اعتصاب غذای خشک می‌کند


بانک مرکزی نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به اسفند‌ ۱۳۹۶ نسبت به ۱۲ ماه منتهی به اسفند‌ ۱۳۹۵ را ۹.۶ درصد اعلام کرد./ایران


سن آغاز مدرسه در فرانسه سه سال کاهش یافت

با کاهش سه ساله سن آغاز مدرسه در فرانسه از این به بعد کودکان در فرانسه از ۳ سالگی به مدرسه می‌روند. پیش از این سه ورود به مدرسه در این کشور  از ۶ سالگی بود. به این ترتیب فرانسه از پایین ترین سن آغاز تحصیلات اجباری در اروپا برخوردار خواهد بود.

به نوشته روزنامه لوموند، در حال حاضر نیز  ۹۳ درصد کودکان ۳ ساله در پاریس به مدرسه می روند ولی این رقم در بعضی از مناطق دور افتاده پایین تر است.

امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه می‌گوید هدف از کاهش سن آغاز مدرسه کاستن از نابرابری در آموزش است./بی‌بی‌سی فارسی


این گرافیتی بر دیواری در شهر مریوان کشیده شده است

 


رتبه ۱۵۰ ام سرعت اینترنت در ایران بین ۲۰۰ کشور

عبدالکریم حسین‌زاده، رییس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس با بیان اینکه مردم به پیام‌رسان‌های داخلی اعتماد ندارند گفت: بهترین راه ممکن ایجاد فضای رقابتی در تمامی شقوق اطلاع‌رسانی، ایجاد بسترهای نقد درون‌سرزمینی و پرهیز از نگاه امنیتی به فعالان و کنش‌گران سیاسی در فضای مجازی

است.Risultati immagini per ‫سرعت اینترنت در ایران‬‎

به گفته این نماینده فیلترینگ اینترنت در آینده نه‌چندان دور ناممکن می‌شود، به طوری که نیاز به فیلترشکن هم نخواهد بود. سرعت اینترنت ایران در میان ۲۰۰ کشور جهان، در رده ۱۵۰ دانلود و ۱۳۰ آپلود است. حتی عراق از این حیث در رتبه‌ای بهتر نسبت به ایران قرار دارد./ ایلنا

 


رهبر کره شمالی به چین رفت


بقایی: من مقصرم یا سردار سلیمانی؟

سایت دولت بهار، متن کامل دفاعیه حمید بقایی را منتشر کرده است. حمید بقایی، معاون رئیس جمهور ایران در دولت دهم، خطاب به قوه قضاییه نوشته اتهام تصرف غیرقانونی او در پولی که گفته شده از سوی نیروی قدس سپاه در اختیار او قرار گرفته صحت ندارد و تاکید کرد:« اما به فرض محال در این داستان ساختگی… آیا بنده مقصرم یا آقای سردار قاسم سلیمانی به عنوان مقام مسئول مجاز در سپاه قدس و تحویل دهنده ارزهای مذکور؟»Risultati immagini per ‫بقایی سردار سلیمانی‬‎

او همچنین می‌‌افزاید:«آیا سپاه قدس در این مدت نباید از من گزارش عملکرد می‌خواست تا بر اساس آن مشخص شود آیا بنده مرتکب تخلفی شده‌ام یا خیر؟»

بقایی در بخش دیگری از این دفاعیه پرسیده است: «از کجا معلوم این ارزها توسط من در مسیری که آقای سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس بدان جهت به بنده تحویل داده‌اند صرف نشده باشد؟»

یکی از اتهامات حمید بقایی که در متن حکم دادگاه تجدیدنظر وی به نقل از سازمان حفاظت اطلاعات سپاه آمده این است که او مبلغ سه میلیون و ۷۶۶ هزار یورو و همچنین ۵۹۰ هزار دلار در پولی که سپاه پاسداران «برای امور مربوط به کشورهای آفریقایی» داده، اختلاس کرده است.


خبرهای روز گذشته  را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول

نظر وارده در این یادداشت لزوماً دیدگاه زیتون نیست

دسته بندی‌های مطلب: پخش زنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.