زیتون– دولت اسرائیل اعلام کرد که امروز (شنبه) حمله هوایی وسیعی به اهداف سوری و ایرانی در سوریه انجام داده است.
رسانه‌های اسرائیل و سوریه گزارش داده‌اند که حملات هوایی اسرائیل علیه سوریه از بامداد امروز تا کنون ادامه دارد؛ ساعاتی پیش از آن، اسرائیل از ساقط کردن یک «پهپاد ایرانی» در حریم هوایی اسرائیل و همزمان از سقوط یک جنگنده خود در خاک اسرائیل بر اثر آتش پدافند سوریه خبر داد؛ در این میان، آژیر حمله احتمالی راکتی در مناطق اسرائیلی در نزدیکی مرز با لبنان به صدا درآمده است.
بی‌بی‌سی فارسی خبر داد که ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که به ۱۲ هدف، از جمله سه هدف مربوط به پدافند هوایی سوریه و چهار هدف مرتبط با سازوبرگ نظامی ایران در سوریه حمله کرده است.
سانا، خبرگزاری رسمی سوریه اما گزارش کرد که پدافند هوایی این کشور حمله اسرائیل را دفع کرده است.
اسرائیل سقوط یک جنگنده اف-۱۶ خود را تایید کرده است. این جنگنده در شمال اسرائیل سرنگون شده و بنا به گزارش‌ها دو خلبان آن سالم هستند.
موشک‌های سوریه باعث سقوط این جنگنده شده‌اند.
اعلام حمله وسیع اسرائیل پس از آن انجام شد که اسرائیل از رهگیری و ساقط کردن یک پهپاد ایرانی خبر داد.
ارتش اسرائیل مدعی شده مرکز کنترل و هدایت پهپاد ایران در سوریه را نابود کرده است.
ارتش سوریه با موشک‌های سطح به هوا به حملات هوایی اسرائیل پاسخ داده است.
به گزارش رادیو فردا تلویزیون سوریه مدعی شده که توانسته است حملات اسرائیل را دفع کند و بیش از یک جنگنده اسرائیلی را هدف قرار داده است اما سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است تنها یک جنگنده هدف قرار گرفته است.
ایران یا سوریه در خصوص «پهپاد» واکنشی نشان ندادند اما سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که «ایران منطقه را به ماجراجویی می‌کشاند و بهای لازم را خواهد پرداخت.»

بازگشت به صفحه اول