وزارت خارجه آمریکا ادعای دادگاه این کشور علیه ایران را به چالش کشید

زیتون- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا رای دادگاهی علیه جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با حادثه ۱۱ سپتامبر را به چالش کشید و تاکید کرد هیچ اطلاعی درباره ارتباط ایران با این حادثه ندارد.
ایرنا در این باره نوشت: آلن ایر در گفتگو با خبرگزاری ترند در خصوص رای دادگاه در مورد نقض ایران در حادثه یادهم سپتامبر  گفته است که وزارت امور خارجه آمریکا اطلاعی از ارتباط میان ایران و هواپیماربایی ۱۱ سپتامبر ندارد.
در حالی که هیچ یک از هواپیماربایان حادثه ۱۱ سپتامبر ایرانی نبودند و شاکیان نیز نتوانستند هیچ مدرکی به دادگاه علیه ایرانیان ارایه کنند، جرج دانیلز، رئیس دادگاه منطقه ای نیویورک ، با این توجیه که ایران از خود دفاع نکرده است، دادخواست شاکیان را وارد دانسته بود. دانیلز رای داده بود که خانواده های شاکی و شرکت های بیمه آمریکایی می توانند از ایران ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار غرامت طلب کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز  این حکم را از جدید‌ترین تولیدات دستگاه قضایی آمریکا در میدان مسابقه تبعیت کورکورانه از سناریوهای صهیونیستی ایران‌هراسی دانست.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »