پرستو فروهر: اتهامات را نپذیرفته‌ام

طرح سوال نمایندگان از وزیر اطلاعات درباره پرونده پرستو فروهر

زیتون– تعدادی از نمایندگان مجلس از وزیر اطلاعات درباره «علت شکایت این وزارتخانه از پرستو فروهر که منجر به تشکیل پرونده در دادگاه انقلاب برای او شده»، طرح سوال کردند.
پیشتر پرستو فروهر خبر داده بود که سوم آذرماه به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به مقدسات در دادگاه انقلاب محاکمه خواهد شد.
دختر داریوش و پروانه فروهر پس از دادگاه به رادیو فردا گفت هیچ یک از دو اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به مقدسات» را نپذیرفته و آنها را «بی‌اساس» دانسته است.
او همچنین افزود در طول دادگاه تأکید کرده است که پرونده قتل پدر و مادرش و سایر قتل‌های سیاسی در پائیز ۷۷ رسیدگی صحیح نشده و اعترافات مأموران وزارت اطلاعات نادیده گرفته شده است.
به گفته فاطمه حسینی سوال خانم‌ها مافی، سیاوشی، اولادقباد و آقایان پارسایی و محمود صادقی از وزیر اطلاعات این است که چرا این وزارت خانه «به جای رسیدگی و تعقیب و مجازات قاتل یا قاتلان مرحوم داریوش فروهر و همسرش پروانه اسکندری، از دختر ایشان که برای برگزاری مراسم بزرگداشت آنها فعالیت کرده شکایت کرده است.»
علی مطهری٬ نایب رییس مجلس٬ نیز روز گذشته از تشکیل پرونده قضایی برای پرستو فروهر انتقاد کرده بود.
برای اولین بار پس از سالها که از قتل پروانه و داریوش فروهر می‌گذرد٬ اجازه برگزاری مراسم ختم آنها داده شد؛ اما مشروط به سکوت مدعوین. با اجرای این شرط به در خواست پرستو فروهر٬  مراسم یادبود قتل پروانه و داریوش فروهر، روز چهارشنبه گذشته در منزل آنها در تهران٬ در سکوت برگزار شد.

به گفته فاطمه حسینی در شرح سوال این نمایندگان از وزیر اطلاعات آمده است:
«بنا بر شواهد و دلایل موجود آقای داریوش فروهر و همسرش در تاریخ اول آذر ۷۷ توسط بعضی از ماموران وزارت اطلاعات به طرز فجیعی در منزل ایشان به قتل رسید. این عمل که آشکارا و خلاف موازین شرعی، قانونی، انسانی و اخلاقی بود و همان زمان صریحا مورد مذمت و تقبیح رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفت آسیب زیادی را به وجهه نظام جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی وارد کرد. رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه مورخ ۱۸ دی ۷۷ فرمودند مرحوم فروهر قبل از انقلاب دوست ما بود، اول انقلاب همکار ما بود، بعد از پدید آمدن فتنه‌های سال ۶۰ دشمن ما شد اما دشمن بی‌خطر و دشمن بی‌ضرر، دشمن بی‌خطری بود، انصافا آدم نانجیبی هم نبود، حالا شما فکر می‌کنید کسی که مثل فروهر را می‌کشد آیا این فرد می‌تواند دوست نظام باشد؟
متاسفانه وزارت اطلاعات و بعضی از مراجع امنیتی دیگر که باید حافظ امنیت و آزادی‌های مشروع شهروندان باشند طی سال‌های گذشته نه تنها در کشف و تعقیب رسیدگی و برخورد با آن جنایت دهشتناک که قلم از بیان آن شرم دارد کوتاهی کرده بلکه همه ساله از برگزاری مراسم یادبود برای ایشان جلوگیری کرده است.
البته امسال خوشبختانه اجازه برگزاری مراسم را داده‌اند ولی بنابر اظهار خانم پرستو فروهر فرزند ایشان، سه روز پس از سالگرد آنها وزارت اطلاعات از او شکایت کرده و پرونده‌ای برای رسیدگی به اتهامات مطروحه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تشکیل داده‌اند. اکنون سوال از وزیر محترم اطلاعات این است که اولا وزارت اطلاعات تاکنون چه اقدامی برای شناسایی، تعقیب و مجازات عامران و مباشران آن جنایت فجیع انجام داده است و ثانیا چرا به جای دلجویی از بازماندگان همه ساله برای بازماندگان ایشان مزاحمت ایجاد می‌کند و چرا پس از برگزاری مراسم از دختر ایشان در دادگاه انقلاب شکایت کرده است؟»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

پرستو فروهر: اتهامات را نپذیرفته‌ام

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »