دانش آموزان افغانستانی مدرسه زینبیه کرمان اخراج شدند

زیتون– دختران افغانستانی مدرسه زینبیه کرمان تنها پس از گذشت ده روز از آغاز سال تحصیلی جدید٬‌ از مدرسه اخراج شدند.
والدین این دانش‌آموزان خبر داده‌اند که از ورود فرزندانشان به این مدرسه٬ پس از پایان تعطیلات دهه اول محرم٬ جلوگیری شده است.
روزنامه جهان صنعت در این رابطه نوشت که در پنج کیلومتری این شهر مدرسه‌ای «ویژه اتباع» ساخته شده و وزارت آموزش و پروش بنا داشته تا تمامی دانش آموزان غیر ایرانی این شهر را به مدرسه ویژه بفرستد. مدرسه رودکی٬ ویژه اتباع غیر ایرانی خارج از شهر است و دسترسی به این مدرسه برای دانش‌آموزان سخت است.
اگرچه با پیگیری والدین این دانش آموزان و رسانه‌ای شدن موضوع٬ وزیر جدید آموزش و پروش وعده حل این مشکل را داده است.
پیشتر نیز هالی شهر شاهدیه در یزد با اختصاص مدرسه‌ای به دانش‌آموزان افغان مخالفت کرده و با تجمع در مقابل آن، این مدرسه را در آغاز سال تحصیلی به تعطیلی کشانده بودند.
عبدالحمید صابری، از مدیران آموزش‌ و پرورش یزد، درباره دلیل مخالفت اهالی شاهدیه یزد با مدرسه دانش‌آموزان افغان گفته آنها به “رفتارهای بچه‌گانه‌ای که این دانش آموزان انجام می‌دادند، که خودمان هم داریم، اعتراض داشتند و می‌آمدند به آموزش و پرورش که اینها را نزدیک منازل ما آوردید و مهاجران افغانستانی که از سایر محله‌ها هم، می‌آیند اینجا و تجمعشان بیشتر شده است.”
مطابق تصمیم آموزش و پرورش دانش‌آموزان افغان باید در مدرسه‌هایی که به آنها اختصاص یافته تحصیل کنند و به این ترتیب مدیران دیگر مدارس آنها را ثبت نام نمی‌کنند.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب