قاضی پرونده خروج اعضای خانواده هاشمی از کشور را مصلحت نمی‌داند

زیتون– محمود علیزاده‌طباطبایی٬ وکیل خانواده هاشمی٬‌ در پاسخ به این سؤال که آیا ممنوع‌الخروج شدن فائزه هاشمی به خاطر محکومیت یا داشتن پرونده قضایی است٬ پاسخ داد: «ممنوع‌الخروجی خانم هاشمی به خاطر پرونده قضایی نیست بلکه بر اساس ماده ۱۶ قانون گذرنامه ممنوع‌الخروج شده است.»
بر اساس ماده ۱۶ قانون گذرنامه، اگر قاضی خروج کسی را از کشور به مصلحت نداند می‌تواند بدون داشتن پرونده قضایی، فرد را ممنوع‌الخروج کنند و امروز بسیاری از سیاسیون و مقامات کشور با این موضوع مواجه هستند.
فائزه هاشمی٬ روز شنبه در گفت‌وگو با روزنامه شهروند خبر از ممنوع الخروجی پنج نفر از اعضای خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی داده بود. به گفته فائزه هاشمی٬‌ او در ۲۶ اردیبهشت ممنوع‌الخروج شده است.
او در ادامه این گفت‌وگو توضیح داده بود که «شاید تصور می‌شود که ما اسنادی را از اسرار نظام در اختیار داریم که می‌خواهیم منتشرش کنیم در حالی ‌که چنین چیزی نیست.»
فرزنداکبر هاشمی رفسنجانی در ادامه تاکید کرد: «آقای‌ هاشمی عاقل‌تر و باتدبیرتر و سیاستمدارتر از این بود که بخواهد اسنادی را برای ما به جا بگذارد. حداقل من یکی که هیچی ندارم. حالا اگر بر فرض هم اسنادی باشد، با تکنولوژی امروز لازم به خروج از کشور برای انتشار آنها نیست.»

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

0 پاسخ

  1. اگر اسلام اجازه میدهد که به خاطر مصالح حکومت به حقوق مردم تجاوز کرد حکومت اموی حکومتی اسلامی بود !

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب