طرح جمع‌‌آوری کودکان کار و خیابانی متوقف نمی‌شود

زیتون– الهام فخاری٬ عضو شورای شهر تهران٬ خبر داد که بنا بر توقف طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان نیست و طرح همچنان ادامه خواهد داشت.
طیبه سیاوشی؛ نماینده مردم تهران در مجلس بیست و پنجم شهریورماه از «دستگیری کودکان کار و خیابان» و انتقال آنان به اردوگاه‌ها خبر داده بود. به گفته سیاوشی٬ ۷۰ کودک افغانستانی، پیش از تشکیل پرونده‌ی مددکاری و مشاوره برای ردشدن از مرز به اردوگاه ورامین و بچه‌های زیر ۱۲ سال به مرکز بعثت منتقل شده‌اند.
حبیب‌الله مسعودی‌فرید٬ معاون  امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور٬ بودجه اجرای این طرح را که از آن با نام «ساماندهی و جذب کودکان کار و خیابان» یاد کرد٬ ۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد.
اجرای این طرح موجب اعتراض عده‌ای از مسئولین و فعالان اجتماعی شد. روز گذشته «زیتون» نامه بیش از ۳۰۰ فعال اجتماعی را منتشر کرده بود که در آن تاکید شده بود اجرای چنین طرح‌هایی راه گشا نخواهد بود.
الهام فخاری امروز به تسنیم گفت که در طرح جمع آوری کودکان کار و خیابانی بیش از ۱۲ سازمان و دستگاه همکاری می‌کنند و تلاش می‌شود نقاط ضعف و قوت طرح شناسایی و در ادامه مورد توجه قرار بگیرند.
به گفته این عضو شورای شهر تهران بر اساس آمار بیش از ۷۰ درصد کودکانی که طی برگزا ی طرح جمع‌آوری شده‌اند از اتباع بیگانه هستند و به اردوگاه عسگرآباد واقع در ورامین منتقل شده‌اند.
او همچنین خبر داد کودکان زیر ۷ سال نیز که در طرح جمع آوری شدند به شیرخوارگاه سازمان بهزیستی ارجاع داده‌ شدند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

راهی به سوی ناخودآگاهی در ساختار حکومتی پنجم آذر ماه سال ۱۴۰۱، عای خامنه ای در دیدار با نیروهای نهاد بسیج که به مثابه پایگاه اجتماعی حکومت جمهوری اسلامی تحلیلی ارائه دادند که در شرایط

ادامه »

می‌توان خشونت‌پرهیز بود و به جای نصیحت به قربانی‌ها به جلاد ایران رو کرد و او را به نام شایسته‌اش فراخواند. می‌توان به جای بی‌کار کردن کسانی همانند اسماعیلیون از آنان قهرمانان آزادی و دادگری آفرید. می‌توان به جای زیدآبادی بودن، موسوی و تاج‌زاده شد…

ادامه »

توضیحِ زیتون: انتشار دو یادداشت در زیتون در خصوص کناره‌گیری احتمالی احمد زیدآبادی از سیاست، در شرایطی که «خبر» جای

ادامه »