زیتون– حبیب‌الله مسعودی‌فرید٬ معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور٬ خبر داد که «طرح دستگیری کودکان کار و خیابان» حداکثر تا یک ماه آینده در دیگر شهرهای ایران نیز اجرا خواهد شد.
طیبه سیاوشی؛ نماینده مردم تهران در مجلس بیست و پنجم شهریورماه از «دستگیری کودکان کار و خیابان» و انتقال آنان به اردوگاه‌ها خبر داده بود. به گفته سیاوشی٬ ۷۰ کودک افغانستانی، پیش از تشکیل پرونده‌ی مددکاری و مشاوره برای ردشدن از مرز به اردوگاه ورامین و بچه‌های زیر ۱۲ سال به مرکز بعثت منتقل شده‌اند.
حبیب‌الله مسعودی‌فرید بودجه اجرای این طرح را که از آن با نام «ساماندهی و جذب کودکان کار و خیابان» یاد کرد٬ ۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

او به ایسنا گفت که پس از شناسایی و جمع‌آوری این کودکان با خانواده‌های آنها تماس گرفته خواهد شد و پس از بررسی وضعیت خانواده آنها و تهیه گزارش مددکاری از نوع خانوار و علت کار کودک، مداخلات لازم را به انجام خواهیم رساند.

اجرای این طرح با مخالفت وزیر کار مواجه شده است. علی ربیعی، وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی نیز سرانجام یک هفته پس از اجرای این طرح امروز به ایلنا گفت که طرح ضربتی جمع‌آوری کودکان کار و خیابان با مشکلاتی همراه است. او همچنین وعده داد که طی هفته آینده با برگزاری جلساتی به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

طیبه سیاوشی و زهرا نژادبهرام نیز پیشتر اجرای چنین طرح‌هایی را مصداق «کودک آزادی خوانده بودند.»

بازگشت به صفحه اول