زیتون– دبیر کل جدید نهضت آزادی و جانشین دکتر ابراهیم یزدی مشخص شد.
امروز طی بیانیه‌ای که با امضای نایب رییس شورای مرکزی منتشر شد٬ محمد توسلی به عنوان دبیرکل جدید حزب نهضت آزادی ایران معرفی شد.
بر اساس این بیانیه شورای مرکزی نهضت آزادی ایران، با توجه به وخامت حال ابراهیم یزدی، در جلسه مورخ ۱۳۹۶/۲/۱۴ «طی مصوبه‌ای به اجماع، جناب آقای مهندس محمد توسلی از اعضای دیرین نهضت آزادی ایران و از مدیران بعد از انقلاب را با توجه به سوابق و توانایی‌هایشان، به عنوان «دبیرکل نهضت آزادی ایران» برگزید تا پس از عمر طبیعی دبیرکل فقید، این مسئولیت را برعهده گیرند.»
ابراهیم یزدی٬ دبیر کل پیشین این حزب ششم شهریورماه امسال در شهر ازمیر ترکیه درگذشت.
نهضت آزادی در سال ۱۳۴۰ توسط مهدی بازرگان، یدالله سحابی و سیدمحمود طالقانی با تأکید بر هویت اسلامی و ایرانی و با هدف مبارزه با استبداد و کسب آزادی‌های اساسی مبتنی بر ارزش‌های اخلاقی و اسلامی تأسیس شد و چهره‌هایی چون احمد صدر حاج سید جوادی، سید محمدمهدی جعفری، محمدرحیم عطایی، عباس رادنیا، حسن نزیه، منصور عطائی، عزت‌الله سحابی و عباس سمیعی از نخستین اعضای آن بودند. مصطفی چمران، ابراهیم یزدی و صادق قطب‌زاده پایه گذاران نهضت آزادی در خارج از کشور بودند.
از هنگام تأسیس، بازرگان در سمت دبیرکل نهضت آزادی بود. پس از درگذشت بازرگان، ابراهیم یزدی به عنوان دبیر کل انتخاب شده بود.

بازگشت به صفحه اول