زیتون– وکیل محمدعلی طاهری خبر داد که براساس اطلاعات موجود حکم اعدام برای موکلش صادر شده اما هنوز ابلاغ نشده است.
محمدعلی طاهری در سال ۱۳۸۰ موسسه‌ای به نام «عرفان حلقه» راه انداخت که به فعالیت‌هایی مربوط به «طب مکمل ایرانی، فرادرمانی و سیمنتولوژی» مشغول بود.
او در سال ۱۳۹۰ بازداشت شد و حکم اولیه‌ای که برایش صادر شد «اعدام» بود. اما سال پیش حکم اعدام او نقض و پرونده برای رسیدگی مجدد به دادگاه انقلاب ارجاع شد.
محمود علیزاده، وکیل مدافع محمدعلی طاهری، بهمن ماه سال گذشته خبر داده بود که قرار منع تعقیب موکلش از اتهام‌های «سب‌النبی»، «ارتداد» و «ارتباط با چریک‌های فدایی خلق» صادر و قطعی شده است.
علیزاده به ایلنا گفته بود که تنها اتهام باقی‌مانده برای موکلش «دخالت در امور پزشکی» است که تحقیقات درباره آن به اتمام رسیده و «قول داده شده» که دادگاه آن هفته دوم اسفندماه برگزار شود. وکیل مدافع محمدعلی طاهری احتمال داده با توجه به اینکه «این پرونده شاکی خصوصی ندارد»، موکلش «تبرئه و آزاد» شود.
طی این مدت تعداد زیادی از شاگران طاهری نیز بازداشت و به زندان محکوم شدند.
علیزاده‌طباطبایی امروز نیز در مورد حکم طاهری گمانه‌زنی کرده است چرا که در ادامه گفت‌وگو با فارس، تایید کرد که هنوز این حکم به صورت رسمی به متهم یا وکیلش ابلاغ نشده است: «با توجه به اینکه ۲۲ شهریور ماه مراسم عروسی دختر محمد علی طاهری برگزار خواهد شد ما برای ابلاغ حکم به دادگاه مراجعه نکرده ایم.»
به گفته وکیل طاهری پس از این مراسم جهت دریافت حکم اقدام و به حکم صادره اعتراض خواهد کرد.

بازگشت به صفحه اول