سخنگوی شورای نگهبان: احمدی‌نژاد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی دیگر هرگز تأیید صلاحیت نخواهند شد

زیتون– عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، در پاسخ به سؤالی درباره تأیید صلاحیت احمدی‌نژاد، مهدی کروبی ومیر حسین موسوی امکان تأیید صلاحیت افراد یادشده را منتفی دانست و گفت: هزینه‌هایی که از طرف این سه نفر به کشور تحمیل شده کافی است. کسی که به چهره مردم و نظام جمهوری اسلامی خدشه وارد کند دیگر جایگاهی برای تصدی مدیریت در کشور ندارد.
او درباره رد صلاحیت احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری گذشته توضیح داد: «شورای نگهبان ناچار است به عده‌ای که شرایط را ندارند نه بگوید و طبیعتاً عده‌ای مخالفش می‌‌شوند و انتقاد می‌کنند. اگر در جایی هم اشتباه کرده باشیم ابایی نداریم از اینکه اشتباهمان را بپذیریم. ممکن است در بررسی صلاحیت‌ها گاهی اشتباه کرده باشیم و این شجاعت را داریم که عذرخواهی کنیم.»
سخنگوی شورای نگهبان در مورد رد صلاحیت اکبر هاشمی‌رفسنجانی نیز گفت: «بنده به آقای روحانی و به آقای لاریجانی گفتم که به ایشان بگویند. آقای روحانی را به شورای نگهبان دعوت کردم و گفتم شما احراز صلاحیت شده‌اید و آقای هاشمی تأیید صلاحیت نشده‌اند. از شما خواهش می‌کنم به اطلاع ایشان برسانید که اگر می‌خواهند انصراف دهند یا نظری دارند بگویند. بعد هم به آقای لاریجانی رئیس محترم مجلس گفتیم و مسأله منتقل شد.» به گفته کدخدایی همین روند در مورد محمد احمدی‌نژاد نیز طی شد. به گفته کدخدایی «این بار هم تلفنی اطلاع دادیم؛ به دکتر الهام گفتم چند ساعت دیگر قرار است نتیجه را اعلام کنیم، اگر شما زحمت بکشید و به ایشان اطلاع دهید که آقایان احراز صلاحیت نکرده‌اند و اگر مایل به انصراف هستند اعلام کنند. آن زمان هم(سال ۹۲) به آقای روحانی گفتم. اما هر دو واسطه نخستین سؤالشان این بود که امکان تجدیدنظر هست؟ عرض کردم خیر این نظر قطعی شورای نگهبان است. در هر دو مورد این‌طور بود. سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سؤالی درباره تأیید صلاحیت احمدی‌نژاد، مهدی کروبی ومیر حسین موسوی امکان تأیید صلاحیت افراد یادشده را منتفی دانست و گفت: هزینه‌هایی که از طرف این سه نفر به کشور تحمیل شده کافی است. کسی که به چهره مردم و نظام جمهوری اسلامی خدشه وارد کند دیگر جایگاهی برای تصدی مدیریت در کشور ندارد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. این کدخدایی ارزوی خود را که عمر نوح برای رهبر و جنتی و دوام دولت اسلامی تا ظهور مهدی است را بیان فرموده است !!

  2. نمی شود با اعلام زود هنگام، اعلان پیروزی کرد و بعد به اردوکشی خیابانی پرداخت. یک مقدار اعتراض و التهاب پذیرفتنی است. اما چند ماه آشوب نه! مگر آنکه بخواهیم انقلاب یا براندازی و بعبارتی ساختارشکنی کنیم. کاری که الگور در آمریکا نکرد، با آنکه بنا بر شواهد و قرائن برنده ی واقعی او بود.
    اما دمومکراسی و و قوانین بازی همین است!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »