لیست بیماری‌های مانع از معلمی٬ منتشر شد

زیتون– انتشار «شیوه نامه» جدید آموزش و پروش برای استخدام معلم، اعتراض معاونت حقوق شهروندی دولت را برانگیخت.
بر اساس این «شیوه نامه» که در ۱۸ بند و ۲۶۶ تبصره نوشته شده، زنان‌ نابارور، افرادی که دیر یا زود به بلوغ رسیده‌اند، مبتلایان به بواسیر و افرادی که مبتلا به کم خونی هستند یا آکنه دارند، نمی‌توانند به عنوان معلم استخدام وزارت آموزش و پرورش بشوند.
همچنین افرادی که هرگونه اعمال جراحی روی دستگاه گوارش که ایجاد اختلالات گوارشی کرده باشد و منجر به برداشتن قسمتی از عضو (به جز اپاندیس) شده باشد و یا زنانی که مبتلا به اختلالات زنانگی هستند نیز از پوشیدن کسوت معلمی محروم هستند.
در این «شیوه نامه» که توسط خبرگزاری فارس منتشر شده، تاکید شده افرادی که کم کاری یا پرکاری غدد فوق کلیوی دارند، افرادی که با هر گونه عمل جراحی در مجرای ادرارشان تغییری حاصل شده یا با عمل جراحی در حجم مثانه شان تغییر کرده است، نیز نمی‌توانند در آموزش و پرورش استخدام شوند.
عمل جراحی پیوند کلیه، هرگونه اعتیاد به سیگار یا قلیان، ابتلا به انواع سرطان و یا داشتن کمتر از ۲۰ عدد دندان نیز برای معلم های ممنوع است.
کاربران فضای مجازی پس از انتشار این شیوه نامه به شوخی با آن پرداختند.
همچنین مسئولان وزارت آموزش و پرورش یا دولت مردان را برای نگارش چنین «شیوه نامه‌ای» سرزنش کردند.
در بین تمامی مسئولان تنها شهین‌دخت مولاوردی، معاون جدید حقوق شهروندی قول پیگیری و رسیدگی به آن را داد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

  1. با این شرایطی که آموزش و پرورش گذاشته اگر پیامبر اسلام هم بیاد نمی تونه معلم بشه چون دندون ایشون رو شکسته بودند و ممکنه دانش آموز نتونه ارتباط مناسب برقرار کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!۱۱۱

  2. تعجبم هیچ کس اینجا در باره این مطلب نظر نمیدهد، هیچ کس اعتراض نمیکند، هیچ کس حالش به هم نمی‌خورد. هیچ کس از قرآن آیه و از کتاب حدیث نمیاورد له‌ یا علیه این موضوع. عادت کرده ایم به فاشیسم. عادت کرده ایم به نژاد پرستی‌. و سخن گفتن از خدا در چنین جامعه‌ای مضحک است….

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

نزدیک به دوازده‌سال از حصر می‌گذرد. همسرانِ محصور کوچه‌ی اختر هنوز بر همان عهد پیشین مانده‌اند. با این تفاوت که با توجه به محدودیت‌های حصر، حضور سیاسی‌شان در این چندسال منحصر به برخی پیام‌ها و

ادامه »

کسانی که “رابطه ی سمی” یا “پیوند زهرآگین” و مناسبات و نشانه‌های آن را می‌شناسند، می‌دانند که همه‌ی اطرفیان چنین پیوندی قربانی هستند؛ کسانی

ادامه »

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از

ادامه »