???? حمایت و همراهی فعالان مدنی و سیاسی با اعتصاب غذای مهدی کروبی

زیتون- انتشار خبر «اعتصاب خشک» مهدی کروبی٬ رهبر در حصر جنبش سبز٬ بدنه هواداران جنبش سبز را به  همراهی برانگیخت.

مهدی کروبی که هفت سال است در حصر به سر می‌برد از صبح امروز٬ در اعتراض به حضور ماموران در محل حصر و عدم محاکمه شدن٬ دست به اعتصاب خشک زد.

مهدی محمودیان٬ عضو حزب مشارکت و زندانی سیاسی سابق٬ اولین کسی بود که در حمایت از مهدی کروبی دست به اعتصاب غذا زد. او در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: «من مهدی محمودیان فرزند ایران همراه با شیخ مهدی #کروبی ودر حمایت از مطالبات به حق ایشان، از خوردن و آشامیدن هرچیزی جز آب قندنمک پرهیز می‌کنم»

پس از او مهدیه گلرو٬ زندانی سیاسی سابق و عضو شورای دفاع از حق تحصیل نیز نوشت: «من مهدیه گلرو تا پایان #اعتصاب_غذا #کروبی ودر حمایت از وی از خوردن هر چیزی غیر از آب،قند و شکر خودداری میکنم»

به مرور به لیست افرادی که در دفاع از مهدی کروبی دست به اعتصاب غذا زدند٬ افزوده شد. بهاره هدایت٬ علی جمالی٬ محمدرضا جلایی‌پور٬ ساجده عرب سرخی٬ سیاوش حاتم٬ روح‌الله نخعی٬ بهمن برنا٬ ساجده کیانوش‌راد٬ نیما گلستانی٬‌ناصر شجاعی٬‌ نریمان مصطفوی٬ حمید هداوند٬ مرضیه حیدری و … نیز اعلام اعتصاب غذا کردند.

عده‌ای دیگر نیز با نمایندگان‌شان در مجلس تماس گرفتند یا به آنها پیامک زدند و خواستار عکس‌العمل نمایندگان نسبت به «خبر اعتصاب خشک» مهدی کروبی شدند.

مراجع تقلید شیعیان نیز از موج برخواسته در حمایت مهدی کروبی به دورنماندند. برخی از شهروندان ایرانی با مراجعه به سایت‌های مراجع از ایشان استفتاء کردند که مقابل این «ظلم» چه باید کرد؟

امیر رشیدی در همین زمینه توییت کرد:در مورد حکم شرعی زندان و #حصر بدون دادگاه برای آیت‌الله سیستانی یک استفتا ارسال کردم. به نظرم وقتش شده از مراجع در این مورد سوال کرد #کروبی

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. یک روز دبیر تاریخ و جغرافی ما سر کلاس گفت که ، توی سرمان میزنند و یک آخ هم نمی گوئیم ، اگر ۱۸ میلیون نفر با هم بگویند آخ اوضاع عوض میشود . (آن موقع جمعیت ایران ۱۸ میلیون نفر بود)

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

مدتی است نوشتارهای دکتر حسن محدثی در نقدِ ادبیات تاریخیِ روایتگرِ ایران باستان را مطالعه می‌کنم و ادعاهایی که علاقه‌مندان به کوروش و ایران باستان مطرح می‌کنند و نقدهایی که ناقد محترم بر آنها وارد

ادامه »

در ارتباط با رخداد خونین و فاجعه‌بار جاری در سرزمین فلسطین و غزه، برخی افراد از سر جهل و غفلت و یا با انگیزه‌های

ادامه »

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از

ادامه »