فراخوان محمود صادقی

کسانی که آذری‌جهرمی از آنها بازجویی کرده٬ به مجلس مراجعه کنند

زیتون– محمود صادقی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، شب گذشته در توییتی از موافقت گزینه پیشنهادی ارتباطات برای شرکت در جلسه‌ای با حضور کسانی که گفته‌اند آذری جهرمی از آن‌ها بازجویی کرده، خبر داد.
محمود صادقی نماینده اصلاح‌طلب تهران و رییس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس در حساب کاربری توییترش نوشت: «در جلسه هیات رییسه فراکسیون شفاف‌سازی با آذری جهرمی او آمادگی‌اش را برای جلسه حضوری با کسانی که گفته‌اند از آن‌ها بازجویی کرده، اعلام کرد.»
بیشتر بخوانید: روز سرنوشت کابینه
محمدجواد آذری‌جهرمی، نامزد تصدی پست وزارت ارتباطات کابینه دوزادهم، متولد سال ۱۳۶۰ و در صورت کسب رای اعتماد مجلس، جوانترین وزیر حسن روحانی و اولین وزیری است که پس از پیروزی انقلاب سال ۵۷ متولد شده است.
اگرچه جوانگرایی از جمله وعده‌های حسن روحانی و مطالبات مردم بود، اما ورود فردی به کابینه که در رزومه‌اش اما و اگرهای بسیاری وجود دارد، اعتراضاتی را برانگیخت.
محمدجواد آذری‌جهرمی پیش از این، در دولت محمود احمدی‌نژاد مسوول بخش شنود وزارت اطلاعات بود و بعدها در دولت حسن روحانی در وزارت ارتباطات به معاونت رسید. بعد از مطرح شدن نام او به عنوان وزیر مد نظر حسن روحانی برای وزارت ارتباطات، اطلاعات ویکی‌پدیای جهرمی تغییر کرده و سوابق اطلاعاتی وی از آن حذف شد.
عده‌ای نیز مدعی شدند که نامزد وزارت ارتباطات کابینه دوازدهم از در جریان وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم از آنها بازجویی کرده است.
او که پس از معرفی شدن به مجلس حسابی در شبکه اجتماعی توییتر باز کرد، در این زمینه بارها از سوی کاربران مورد سوال قرار گرفت و در پاسخ به آنان در توئیتر خود نوشت: «مهندس بودم و هستم،در دفاع از حقوق مردم در هر لباسی. اگر روزی در مجموعه‌ای بودم برای مردم تلاش کردم نه علیه آنها.»
اگرچه خبر محمود صادقی مبنی بر برگذاری جلسه‌ای با حضور کسانی که مدعی هستند آذری‌جهرمی از آنها بازجویی کرده، مورد استقابل قرار گرفت، اما برای عده‌ای دیگر این سوال مطرح است که آیا این نماینده فراکسیون امید و یا حتی مجلس می‌تواند امنیت افرادی که علیه نامزد وزارت ارتباطات کابینه دوازدهم شهادت می‌دهند را تضمین کند، یا خیر.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. سالها پیش به حاکم شرع پیکان سواری گفتند که چرا به تو بنز نداده اند ، گفت تا چند نفر را برایشان نکشی بنز نمیدهند .
    تائید نامزد وزارت از سوی ولی امر هم به این سادگی نیست !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

فراخوان محمود صادقی

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »