???? بیماری ابراهیم یزدی دیر تشخیص داده شد

مهدی نوربخش:

زیتون– «سرطان پانکراس در ایران دیر تشخیص داده شد.» مهدی نوربخش٬داماد ابراهیم یزدی٬ این موضوع را دلیل وخامت حال این روزهای وزیر امور خارجه دولت موقت می‌داند.
به گزارش «زیتون» او که در ایران تحت معالجه بود٬ بیماری اش به دلیل تشخیص اشتباه پزشک٬ بعد از مدت‌ها مورد معالجه قرار گرفت و به گفته‌ی نوربخش٬ زمان از دست رفته٬ کمتر قابل جبران است.
عدم صدور ویزای ورود به آمریکا برای  دبیرکل نهضت آزادی که نزدیک به سه دهه در ایران متهم به «ارتباط با آمریکا» بود نیز مزید بر علت شد تا او نتواند از مراقبت‌های پزشکی لازم برخوردار شود.
ابراهیم یزدی در نهایت به شهر ازمیر٬ جایی که یکی از فرزندانش زندگی می‌کرد رفت تا مورد معالجه قرار گیرد. وزیر امورخارجه دولت بازرگان، در ازمیر مورد عمل جراحی قرار گرفت و به ایران بازگشت اما بیماری بازگشته و این بار به گفته مهدی نوربخش٬ قوی تر و پرشتاب‌تر از گذشته است.
روز گذشته محمد توسلی، مسئول دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران٬ خبر از وخامت حال دبیر کل این حزب داد و از مردم خواست تا برای سلامتی او دعا کنند.
مهدی نوربخش نیز در گفت‌وگو با «زیتون» از دوستداران دکتر ابراهیم یزدی٬ دبیرکل نهضت آزادی و وزیر امور خارجه ایران در دولت موقت٬ خواست تا شفای او را از خدا بخواهند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. برای دکتر ابراهیم یزدی از پیشتازان و پیشگامان نهضت سیاسی و فرهنگی و دینی ملت ایران در دوره ی معاصر، و باقیمانده ی سلف سیاسی صالح، خلف مرحومان مهندس بازرگان و دکتر سحابی، از خداوند منان طلب سلامت و عافیت و توفیق ادامه خدمت می کنم.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را مشخص می‌کند. آن رویداد دوران‌ساز برای نخستین بار مفهوم «شهروند» را با پایان دادن به

ادامه »

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »